Door
Marcel Boer
VBN NM VBWZ
Zodra de weidevogels weer op gewicht zijn begint de paarvorming en territoriumafbakening met indrukwekkende paringsrituelen. Kieviten zijn al aan het broeden en sommige hebben al pullen. Andere buitelen baltsend en luid roepend door de lucht. Grutto’s zijn hoog in de lucht aan het stuntvliegen en laten zich volop horen. Tureluurs maken indruk met trilvluchten en Scholeksters houden hun typische tepietceremonies op soosen, hun vaste verzamelplaatsen.
En seks; hoe doen vogels het? Hoewel de verschillende vogelsoorten veel met elkaar gemeen hebben vertonen ze in hun voortplanting interessante verschillen. Tijdens deze excursie vertelt onze gids hoe de vogels het doen, die we tijdens de vaartocht tegen komen.
Natuurmonument het Wormer- en Jisperveld
2300 ha Weids veenweidenlandschap, onderdeel van Nationaal park “Laag-Holland”. Duizenden eilandjes, veel water, bosjes en riet. Een eldorado voor duizenden weide-, moeras-, water- en roofvogels. Bijzondere planten, dieren en vissen. Beleef deze prachtige natuur van nabij met een vaarexcursie.
Lovende reacties
Deelnemers aan deze vaarexcursies laten alleen maar lovende reacties achter: "De gids wist veel, was helder en gaf tips en had een overzichtelijk boekje. En tijdens de boottocht vertelde hij ook veel", "Om de haverklap weer een andere soort!", "Mooi gebied om veel soorten vogels te zien. Leuk voor beginnende vogelaars. Knap dat dit allemaal door vrijwilligers wordt geregeld!".
Vaarexcursie
Vogelbescherming Nederland
Balts, seks en paringsrituelen
Kinderen/gezinnen
Noordweg Wormer
Het adres van de Poelboerderij is Veerdijk 106, 1531 MB te Wormer.
Openbaar vervoer: Het dichtstbijzijnde NS-station is Wormerveer. Vanaf station Wormerveer is de Poelboerderij alleen te bereiken met de buurtbus richting Oost-Knollendam. Uitstappen op de Veerdijk voor Scheepswerf Bijdam. Via deze werf loopt u naar de Poelboerderij. Let op: de dienstregeling van de buurtbus is beperkt. Bel voor meer informatie 0900-92 92 of www.9292ov.nl. U kunt ook lopen vanaf het station, geschatte wandeltijd 20 minuten.
Met eigen vervoer: Vanaf Amsterdam neemt u de A8. Voorbij het knooppunt Zaandam gaat deze over in de N246. U blijft de N246 volgen tot de afslag Wormer en Jisp. Hier slaat u rechtsaf de Prins Clausbrug over. Na de brug slaat u linksaf richting Oost- Knollendam. 20 meter voor het einde van de afslag gaat u rechtsaf het parkeerterrein van de Poelboerderij op.
2 uur
Onbekend
€ 15,00 per persoon
Dankzij uw deelnamebedrag kunnen wij het onderhoud en de kosten van de benodigde boten betalen.
Normaal tarief; 17,50 Euro per excursie pp. voor leden van Vogelbescherming; 15 Euro per excursie pp. Beide incl. consumptie na afloop.