Geplaatst op 16 september 2026
Hoe zijn kennismaking met de vogelwereld verliep, beschreef Mohammed Benzakour eerder in een gastblog op deze website. Een winterkoning wist hem te betoveren op een moeilijk moment in zijn leven. In het boek Het lied van Agilouz beschrijft Mohammed uitgebreider hoe het verder ging en hoe hij besloot vogels te gaan bevrijden in Indonesië.
In deze nieuwe aflevering van de Vogelboekenpodkast interviewen we hem over het boek en zijn avonturen op het eiland Bali. We komen er er ook nog meer over te weten dan in het boek staat. Helemaal zonder gevaar bleken zijn bevrijdingsacties niet.
De Vogelboekenpodkast is ook te beluisteren via Spotify en via Apple Podcasts.
Het boek Het lied van Agilouz is verkrijgbaar via je eigen boekhandel, of online, bij de uitgever van het boek: Uitgeverij Cossee.
Redactie en interviews: Arjan Berben & Janna Fleuren
Productie en advies: Gus Maussen
Opname: Bent Langerak
Eindmontage en sound design: Frans de Rond
Tunes ingesproken door: Jeannine Valeriano, trompet: André Heuvelman, basgitaar: Frans de Rond
Wereldwijd wordt de natuur in hoog tempo vernietigd. Om dat te stoppen zijn er in alle landen sterke natuurorganisaties nodig. Vogelbescherming draagt daaraan bij als Partner van BirdLife International en ondersteunt een aantal partners bij hun ontwikkeling.
Voor vogels is het vooral belangrijk welke planten er in de tuin staan. Kies voor planten, bomen en struiken waar ze voedsel kunnen vinden en nestelen en schuilen. In onze webwinkel kun je diverse vogelvriendelijke planten kopen.
Kijk voor vogelvriendelijke planten