Navigatie overslaan
Tentoonstelling Koninklijk Paradijs Museum Dordrecht Alle berichten
Tentoonstelling Koninklijk Paradijs Museum Dordrecht

Vogels in het Dordrechts Museum

Geplaatst op 15 februari 2017

Van 19 februari tot en met 17 september 2017 zijn er veel vogels te zien in de tentoonstelling ‘Een Koninklijk Paradijs - Aert Schouman en de verbeelding van de natuur’.

Leuk voor onze leden om eens op een andere manier naar vogels te kijken. Nu eens niet in de levende natuur, maar op prachtige schilderijen en vogelbehangsels uit de 18e eeuw.

Vogelbescherming heeft een aantal schilderijen voorzien van actuele informatie over de afgebeelde soorten. Ook zijn rond deze tentoonstelling een aantal lezingen georganiseerd voor onze leden, o.a. door vogelkenner Nico de Haan. En op vertoon van uw ledenpas krijgt u € 4,50 korting op de entree van het museum.

Over de tentoonstelling

Schouman (1710-1792) behoort tot de belangrijkste Nederlandse kunstenaars van de ‘Zilveren Eeuw’. Als dierenschilder is hij internationaal bekend en befaamd om zijn aquarellen van ‘in- en uitlandsche’ vogels, zoogdieren en planten, en zijn vogelbehangsels.
Uniek is zijn kamerschildering uit Huis ten Bosch die éénmalig buiten het paleis te zien zal zijn.

Een Koninklijk Paradijs - Aert Schouman en de verbeelding van de natuur
Dordrechts Museum
19 februari 2017 t/m 17 september 2017