Bessenstruiken mogen in geen enkele vogeltuin ontbreken. Vogelbescherming heeft een handige tabel met bij vogels populaire bessen op een rij gezet. U de bloemen, zij de bessen. U kunt bijvoorbeeld denken aan meidoorn, rozenbottel, klimop, kardinaalsmuts of een krentenboompje.
Plaats potten of houten bakken om besdragende struiken te planten en vaste inheemse planten waar insecten op afkomen. Of laat de afscheiding met de buren begroeien met een klimplant, voor beschutting van de vogels.
Vogels maken graag gebruik van tuinen. Iedereen kan vogels daarbij helpen, ook als je een balkon hebt of een kleine stadstuin. Vogelbescherming heeft veel praktische tips om uw tuin vogelvriendelijk te maken op een rij gezet.