Een angstige nacht
19.05.25 Terwijl in de nacht van zaterdag op zondag duizenden tv-kijkers vol spanning afwachtt..
Sommige gegevens die door deze provider worden verzameld, zijn bedoeld voor personalisatie en het meten van de effectiviteit van advertenties.
Sommige gegevens die door deze provider worden verzameld, zijn bedoeld voor personalisatie en het meten van de effectiviteit van advertenties.
Sommige gegevens die door deze provider worden verzameld, zijn bedoeld voor personalisatie en het meten van de effectiviteit van advertenties.
Door
Frank van Groen
WetlandWacht
Frank van Groen | woensdag 19 juli 2017 | Vind ik leuk | Bewaar deze blog | 1121x
De afgelopen dagen hebben de jongen aardig wat vliegoefeningen gedaan. Daarbij kwam een jonge reiger al springend en klapwiekend af en toe naast het eigen nest elders in de boom terecht, soms ook net buiten beeld van de webcam. Ook is er veel gepoetst. Voor de eerste echte vlucht moeten de veren natuurlijk in topconditie zijn. Voor zo’n jonge vogel is het natuurlijk allemaal reuze spannend, dat uitvliegen, zeker als je de eerste bent van een nest.
Ik ben benieuwd of onze jonge reigers zich aan de maximale verblijftijd op het nest uit de literatuur houden. Mochten de reigers pas na zondag uitvliegen, dan betekent dit een uitzonderlijk lang verblijf op het nest. Dat een dergelijk feit in potentie ontdekt kan worden via de webcam is natuurlijk een mooie bijkomstigheid van de Beleef de Lente.
Na het uitvliegen zijn jonge reigers snel zelfstandig. In mijn lange carrière als vogelaar heb ik tenminste nog nooit een reiger een jong zien voeren buiten de kolonie. Gelukkig is er in de zomer voedsel in overvloed, dus de jonge reigers hebben voldoende gelegenheid de fijne kneepjes van het voedsel zoeken onder de knie te krijgen. In het begin zullen ze proberen de kunst af te kijken van andere reigers en ook vaak mis grijpen. Maar al doende leert men. De vogels zijn in elk geval prima uitgerust om een visje te verschalken, met hun forse snavel en waadpoten.
Jonge reigers kunnen aardige zwerftochten maken, post-breeding dispersal heet dat met een mooi woord. In de maande juli t/m september worden op trektelposten de meeste overvliegende reigers gezien. Daar zitten veel jonge vogels bij.
We wensen onze reigers veel succes bij hun omzwervingen en hopen dat ze in de toekomst terugkeren in de kolonie om de gelederen van de broedvogels te versterken.
Ook zo genoten van Beleef de Lente?
Sms BEDANKT naar 4333 en steun Vogelbescherming eenmalig met 3 euro.
19.05.25 Terwijl in de nacht van zaterdag op zondag duizenden tv-kijkers vol spanning afwachtt..
19.05.25 In onze blogs hebben we het regelmatig over de zeearend-kuikens als pubers, maar zijn..
19.05.25 Er zijn nu 4 kuikens in de kast. Doordat de eieren een-voor-een zijn gelegd Is er alt..
Meld je aan voor Vogelnieuws en ontvang nieuws, inspiratie en tips over vogels. En blijf op de hoogte van beschermingsprojecten en evenementen.
Meld je aan