Heb je een vraag over een van de Beleef de Lente vogelsoorten, die hier niet
beantwoord wordt? Stel hem op de webpagina van die soort (naast het live beeld).
Nu de meeste visarenden in de Biesbosch hun plek en partner gevonden hebben, kunnen elk moment eieren gelegd worden. Helaas hebben ze niet voor dit nest gekozen, en blijft het stil voor de camera. Begin mei zal deze wrs offline gaan.
We zullen hier een update plaatsen als de datum van sluiting bekend is. Ook zal dit in de chat en groene balk (banner) gecommuniceerd worden.
De eieren van een VA zijn op de hoogtse en breedste punten zo'n 62 mm x 46 mm.
De VA-den hebben een oud haviks nest als basis gebruikt om hun eigen nest op te bouwen.
1. VA M heeft wel een hele sterke voorkeur voor dit nest. Ook bij andere paren zien we dat ze graag naar het vorige nest terugkeren.
2. Dat weten we niet aangezien ze geen ringen hebben. De kans is echter wel aanwezig.
Het nest zit op ongeveer 9 meter hoogte en de camera hangt daar nog iets boven, op 12 meter van de grond.
De visarend legt tussen de 2 en 4 eieren. Die broeden ze in 37 tot 41 dagen uit en ze hebben 1 nest per seizoen.
De visarend legt tussen de 2 en 4 eieren. Die broeden ze in 37 tot 41 dagen uit en ze hebben 1 nest per seizoen.
Visarenden maken inderdaad braakballen aan, deze braakballen bevatten schubben en graten. Visarenden slikken niet snel gehele prooien in (uilen daarentegen wel) hierdoor komen er minder graten in hun maag, en worden er minder braakballen geproduceerd. Een deel van de kleine graten wordt via vogelpoep uitgescheiden.
Rond 26 maart zijn ze meestal weer in Nederland te zien.
Rond 26 maart zijn ze meestal weer in Nederland te zien.