Een korte les broedgeschiedeni..
27.03.23 Ons koppel in de Alde Feanen is dit jaar aan hun zevende broedseizoen begonnen. En ei..
Door
Andries Dijkstra
Andries Dijkstra | zaterdag 7 maart 2020 | Vind ik leuk | Bewaar deze blog | 654x
Wel gedragen ze zich schuwer dan op de webcamlocatie. Zodra medewerkers van It Fryske Gea een stap op de polder zetten, zijn ze vertrokken!
Kennelijk is het zeearendpaar zich bewust van de zichtbaarheid van hun nieuwe kinderkamer in het weidse polderlandschap. Het zeearendvrouwtje zat in de laatste week van februari regelmatig op het nest. Is er al een ei? Of toch nog even geduld?
Op 25 februari, aan het einde van de middag, kwam het paar ook langs bij hun ‘oude’ nest. Waarom? Heimwee of even lekker havikjes pesten?
En twee dagen later bracht de zeearend man een stuk of vier fraaie takken naar het nest op deze locatie en kwam de dame ook weer even kijken! Maar … of dit het begin van een herhuisvesting voor onze camera’s gaat worden?
27.03.23 Ons koppel in de Alde Feanen is dit jaar aan hun zevende broedseizoen begonnen. En ei..
27.03.23 Ons uilenkoppel waant zich koning en koningin van de hooiberg. De hooiberg is van hen..
26.03.23 Het wisselvallige weer van de afgelopen tijd heeft geleid tot heel wat regen. Dat is ..