Dilemma’s van een weidevogelbe..
20.04.25 Het is om moedeloos van te worden, wanneer ik kijk naar de nachtfilmpjes van onze Boe..
Door
Margot de Kam
Margot de Kam | zondag 31 maart 2024 | Vind ik leuk | Bewaar deze blog | 219x
22:00 lege dop heeft V apart gelegd, nog 3 eitjes, zo te zien intact.
20:00
V heeft het kapotte ei nog steeds onder zich, de andere eitjes lijken heel.
Wat jammer! Het was al opvallend dat vrouw slechtvalk de hele middag niet van de eitjes af wilde. Man is een tijd op rooster geweest, maar Vrouw liet hem het broeden vanmiddag niet overnemen.
Eind van de middag was Vrouw al onrustig aan het pikken en wroeten tussen de steentjes en onder haar borst.
Toen ze zich om kwart voor acht draaide konden we zien dat er een gat in een ei zat.
We weten het niet.
We hebben de slechtvalken rond de eileg maar elk één keer met hun lichaamstaal zien dreigen op het rooster en één keer zagen we dat er een derde meevloog, toen Man met prooi kwam. Of er echt onrust was in het territorium kunnen we niet met zekerheid zeggen. Er is in ieder geval geen derde dicht voor de webcams verschenen. Maar we zien niet alles wat buiten gebeurt.
Of ligt de oorzaak ergens in de voedselketen?
We weten het niet en zullen het ook nooit echt weten. We kunnen alleen maar heel hard hopen dat de overige eitjes wel sterk zijn.
Voor iets meer informatie over kapotte eischaal zie blog van vorig jaar: Het ei van amsterdam
20.04.25 Het is om moedeloos van te worden, wanneer ik kijk naar de nachtfilmpjes van onze Boe..
20.04.25 Nadat we in Vlodrop al jaren bekend zijn met de uitdrukking “Gathanger”. Zien we nu o..
20.04.25 Eindelijk is het bijna zover: we wachten op de eerste pip — het eerste gaatje in het ..
Meld je aan voor Vogelnieuws en ontvang nieuws, inspiratie en tips over vogels. En blijf op de hoogte van beschermingsprojecten en evenementen.
Meld je aan