De zeldzaamheid van drie eiere..
20.03.25 Voor het eerst hebben onze zeearenden drie eieren gelegd. In Koudum (Fr) zoals eerder..
Door
Marieke van den Heuvel
Marieke van den Heuvel | woensdag 16 maart 2022 | Vind ik leuk | Bewaar deze blog | 355x
Omdat de slechtvalkman kleiner en lichter is dan de vrouw, ongeveer een derde, is hij sneller en wendbaarder. Hierdoor is hij in staat om ook kleine prooien als pimpelmezen, koolmezen of spreeuwen te slaan. Dit geldt helemaal voor de slechtvalkman van het RM. Die vliegt tussen alle gebouwen van de stad! De prooitjes zijn voor de vrouw die inmiddels wat verzwakt is doordat haar lijf zich aan het voorbereiden is op de eileg. En straks ook voor de slechtvalkkuikens.
Zijn slechtvalkmannen ook. Vanaf het rooster van de toren in de Mortel en het Rijksmuseum houden de slechtvalkmannen hun territorium goed in de gaten. Als het nodig is zal hij zijn sublieme vliegkunst gebruiken om indringers te verjagen. Hij is in staat om indringers als mantelmeeuwen, buizerds en zelfs andere slechtvalken uit de lucht te tikken. Alleen volwassen vrouwelijke slechtvalken zal hij overlaten aan zijn vrouw. Slechtvalkvrouwen zijn groter en sterker.
Het is nog steeds afwachten wanneer het eerste ei gelegd gaat worden. Geduld is een schone zaak in deze. We zien de vrouwtjes regelmatig bij en in hun nestkast. Vrouw van de Mortel slaapt er ’s nachts al een tijdje. Maar er is ook nog steeds sprake van onrust. We gaan het zien. De natuur is en blijft onvoorspelbaar!
20.03.25 Voor het eerst hebben onze zeearenden drie eieren gelegd. In Koudum (Fr) zoals eerder..
20.03.25 Voor zowel mannetje als vrouwtje Torenvalk is dit een drukke tijd.
20.03.25 Sinds een paar jaar volgen we slechtvalkvrouw 4NL en man BUS bij de Mortel. We noemen..