De wereld achter de webcam
24.03.25 Het broeden gaat voorspoedig, M en V zeearend zijn zorgzaam en springen voorzichtig o..
Door
Tineke Hoekstra
Tineke Hoekstra | zondag 9 maart 2025 | Vind ik leuk | Bewaar deze blog | 48x
Getriggerd door een column in de krant realiseer ik mij dat ik net als de columnist soms wegvlucht van het wereldnieuws. Als journalist is dat natuurlijk ingewikkeld, maar ik blijk niet immuun voor de stortvloed aan berichtgeving uit Oekraïne, Gaza, Rusland en de VS. Om er niet in te verzuipen vertoon ik mijdend gedrag: een romantische film op Netflix, een nietszeggende serie op NPO of een flutboek zonder wezenlijke inhoud.
In de tijd van de coronapandemie telde Beleef de Lente de meeste volgers en trokken mensen erop uit, de natuur in. En volgens mij is dat opnieuw de beste escaperoute. Even het nieuws mijden en naar buiten om rust en ruimte in je hoofd te vinden. Verrekijker mee en vogels kijken. Want de natuur weet niets van importheffingen, bombardementen in Gaza en de oorlogsstrijd in Oekraïne. De kieviten maken baltsvluchten, als aankondiging van de lente en de bloesems van fruitbomen staan op springen.
Op deze mooie zondagochtend zijn ook de filmpjes van Beleef de Lente een welkome afleiding - de beste remedie tegen somberheid. Zelfs voor deze nieuwsjunk.
24.03.25 Het broeden gaat voorspoedig, M en V zeearend zijn zorgzaam en springen voorzichtig o..
24.03.25 De spanning stijgt. De torenvalken zijn nog niet toe aan eileg en zijn nog regelmatig..
24.03.25 De kerkuil is zonder twijfel de mooiste uil van Nederland, en misschien van de wereld..