Wereld Gierzwaluwdag
07.06.26 Het is vandaag, 7 juni, Wereld Gierzwaluwdag. Zijn jullie nog niet bekend met die dag..
Door
Rianca Vos
Rianca Vos | maandag 3 juni 2024 | Vind ik leuk | Bewaar deze blog | 254x | 199x
Het is heel makkelijk voor ze, eten wordt aangeleverd door pa en ma en ze hoeven alleen hun snavel open te houden. Maar deze pubers gaan nu ook zelf aan de gang. De prooi die ze krijgen zijn ze nu ook soms zelf in stukken aan het scheuren om vervolgens op te eten.
De vliegoefeningen zijn belangrijk om de spieren in de vleugels sterker te maken. Naarmate ze vaker met hun vleugels flapperen, zoals mooi te zien is in het filmpje eerste vliegoefeningen van Jan Dagevos, zullen ze steeds langer in de lucht blijven. Als ze dat een beetje door hebben, kunnen ze van tak naar tak springen/vliegen. Wanneer dat een beetje soepeltjes verloopt zullen ze een eerste vlucht wagen.
En dan is het alleen afwachten totdat ze gaan uitvliegen. Dit zal nog zeker een maand duren voordat ze na verschillende korte vluchten het nest zullen verlaten. Tot het zover is kunnen we nog genieten van de nieuwsgierige, maar vaak ook luierende jonge zeearenden.
07.06.26 Het is vandaag, 7 juni, Wereld Gierzwaluwdag. Zijn jullie nog niet bekend met die dag..
07.06.26 Nu ons drietal de eerste stapjes buiten de kast heeft gezet, is het aardig eens de vo..
06.06.26 In onze kolonie is veel reuring. Gezelligheid en burenruzies, rust en herrie, lief en..
Meld je aan voor Vogelnieuws en ontvang nieuws, inspiratie en tips over vogels. En blijf op de hoogte van beschermingsprojecten en evenementen.
Meld je aan