Van donsexplosies tot nestinpi..
01.08.23 Op zondagochtend 26 februari gingen de camera’s van Beleef de Lente aan, waarna we di..
Door
Marlon de Haan
Beleef de Lente
Marlon de Haan | zondag 3 mei 2020 | Vind ik leuk | Bewaar deze blog | 728x
De eerste kwam gister, 2 mei, rond 16:24 uit het ei. De andere twee kuikens zijn om 04:18 en 08:29 uit het ei gekropen. De vierde kwam zelfs tijdens het schrijven van deze blog uit het ei!
De vier kuikens hebben honger! Valkenman zat vroeger graag op de eieren, maar dat kan nu niet meer. Hij moet nu echt aan de bak, want er moeten (veel) muizen komen.
De eerste dagen is vooral valkenvrouw bij de jongen. Zij zorgt nog voor warmte en bescherming. Hopelijk komt binnenkort het andere ei ook uit. Dan zijn er vijf jongen die veel honger hebben! Na een dag of 11 zal valkenvrouw haar man helpen om de honger proberen te stillen.
We kunnen ongeveer een maand genieten van deze kuikens! Na ongeveer 27-35 dagen zijn de jongen vliegvlug en zullen ze de kast verlaten.
UPDATE DINSDAG 12.00: Het lijkt er op dat het vijfde torenvalkei niet uit gaat komen. Het toonde tekens van leven, maar het is deze torenvalk niet gelukt om (op tijd) uit het ei te komen.
01.08.23 Op zondagochtend 26 februari gingen de camera’s van Beleef de Lente aan, waarna we di..
31.07.23 Het Beleef de Lente-seizoen is weer voorbij. Dit jaar stond de camera op een wel heel..
30.07.23 Vogels kijken. Het is heerlijk. En hoe geweldig dat we met de webcams van Beleef de L..