Diep zien en horen
07.07.25 We zien de afgelopen weken de jonge uiltjes veel hun kop draaien en kantelen. Soms l..
Door
Rianca Vos
Rianca Vos | donderdag 26 juni 2025 | Vind ik leuk | Bewaar deze blog | 68x
De jonge zeearenden hebben nog geen eigen territorium, waardoor ze vaak wel honderden tot duizenden kilometers rond zwerven. In deze tijd perfectioneren ze het vangen van hun eigen prooi en verkennen ze verschillende leefgebieden. Zo bezoeken ze meren, rivieren, kustgebieden en veengebied om zich later in het leven zich te kunnen vestigen. Het lijkt ook voor te komen dat ze in die tijd langs het gebied gaan waar ze opgegroeid zijn. Er zijn wel eens tweede kalenderjaar zeearenden in het Nationaal park de Alde Feanen gezien die verder ook niet weggejaagd werden. Misschien een bezoekje bij de ouders? Wie zal het zeggen. Door deze zwervende periode kan het zomaar zijn dat een jonge Nederlandse zeearend zich later gaat vestigen in een ander deel van Nederland of zelfs in het buitenland.
Naast het leven dat veranderd voor een zeearend na het uitvliegen, zullen ze in de jaren die daarop volgen zelf ook wat veranderen. Bij het uitvliegen zijn de jonge zeearenden nog donkerbruin met vlekken. De staart zal met de jaren steeds witter worden en de kop steeds lichter totdat uiteindelijk rond hun 4e of 5e jaar de kleuren van hun ouders hebben. Dan gaan ze settelen en kunnen ze voor hun eigen nageslacht zorgen.
07.07.25 We zien de afgelopen weken de jonge uiltjes veel hun kop draaien en kantelen. Soms l..
06.07.25 Waarschijnlijk bent u er ook aan toe, aan de vakantie. Zelf heb ik hem al gehad en ik..
06.07.25 Bij mijn vorige blog zaten we nog volop te puzzelen of het nu 4 of 5 frummeltjes ware..
Meld je aan voor Vogelnieuws en ontvang nieuws, inspiratie en tips over vogels. En blijf op de hoogte van beschermingsprojecten en evenementen.
Meld je aan