Natuur in je tuin
17.05.26 Tuinen je wil ervan genieten, toch zie je maar al te vaak tuinen die geheel versteend..
Door
Sarah Ligthart
Sarah Ligthart | maandag 1 juli 2024 | Vind ik leuk | Bewaar deze blog | 287x | 220x
Afgelopen zaterdag begon de ochtend al vroeg voor de jonge zeearenden. Eentje had namelijk een heel stoer plan voor het begin van de dag. Na heel wat momenten van fladderen en kort zweven boven het nest was genoeg moed verzameld en om 5:16 zette het pykje zich af tegen het nest en vloog de wijde wereld in. De ouders waren niet in de buurt, maar het wegvliegen werd wel heel goed in de gaten gehouden door de overgebleven jonge zeearend.
Dan zou je denken, de ander zal snel volgen. Samen hebben ze al veel meegemaakt: bijna tegelijk uit het ei, zware stormen, veel voedsel, vliegoefeningen. Toch blijkt de één iets avontuurlijker dan de ander. Of misschien geniet het overgebleven zeearendje er wel van om even als enig kind alle aandacht te krijgen.
Tot het moment dat het laatste zeearendjong ook uitvliegt, kunnen we nog even genieten van de mooie vliegoefeningen – die nu toch wel wat langer en serieus worden. Prooien worden voor nu nog lekker naar het nest gebracht en de overgebleven zeearend nog even goed aansterken voor hij of zij de sprong waagt.
17.05.26 Tuinen je wil ervan genieten, toch zie je maar al te vaak tuinen die geheel versteend..
17.05.26 Afgelopen week zijn de koolmezen in het nest hard gegroeid. Het is echt genieten om t..
17.05.26 2026 is het Jaar van de Steenuil. Daarover geen misverstand. Maar met evenveel recht ..
Meld je aan voor Vogelnieuws en ontvang nieuws, inspiratie en tips over vogels. En blijf op de hoogte van beschermingsprojecten en evenementen.
Meld je aan