Steenuilenfonds
12.07.26 Het was een bijzondere dag gisteren In Lichtenvoorde. Uiteraard omdat de jonge steenu..
Door
Arda van der Lee
STORK
Arda van der Lee, STORK | donderdag 14 juni 2018 | Vind ik leuk | Bewaar deze blog | 842x | 182x
Vandaag mocht ik de jongen ringen uit een heuse ooievaarsflat. Oftewel de hoogspanningsmast langs de A6 bij Lelystad. Helaas waren niet alle nesten bereikbaar zonder de spanning van de draden te halen. En dat ging niet lukken vandaag (dat heeft te maken met de stroombehoefte in het land). Maar 2 nesten waren wel bereikbaar voor de klimmers. Dus 4 jongen zijn na vandaag voorzien van een ring.
Hoe het is gegaan kunt u zien via dit filmpje
STORK, de Engelse naam voor een echte Nederlandse vogel: de ooievaar. STORK is een vrijwilligersorganisatie, die zich belangeloos inzet voor de ooievaars in Nederland. In de jaren zestig waren de ooievaar in Nederland vrijwel uitgestorven, door het gebruik van zware pesticiden zoals DDT. Om de ooievaar te laten terugkeren, hebben vele vrijwilligers en Vogelbescherming Nederland zich sinds 1969 flink ingezet. Het doel was de terugkeer van de ooievaar als broedvogel in Nederland. Dat lukt. Met de ooievaars lijkt het nu goed te gaan. Het aantal broedparen neemt weer toe. Bezoek de website van STORK
12.07.26 Het was een bijzondere dag gisteren In Lichtenvoorde. Uiteraard omdat de jonge steenu..
09.07.26 Langzaamaan loopt dit broedseizoen op zijn einde. Op het moment doen onze gierzwaluwn..
09.07.26 Je kon erop wachten, het uilenkind zit in de sluis. En op een manier dat ik geen mill..
Meld je aan voor Vogelnieuws en ontvang nieuws, inspiratie en tips over vogels. En blijf op de hoogte van beschermingsprojecten en evenementen.
Meld je aan