De onzichtbare torenvalk
25.05.22 Onze torenvalken zitten duidelijk zichtbaar voor de camera, maar ook als je torenvalk..
Door
Wim van Nee
STORK
Wim van Nee, STORK | vrijdag 21 mei 2021 | Vind ik leuk | Bewaar deze blog | 266x
En nu is het stil op het nest. We hadden nog zoveel onderwerpen, waarover we wilden schrijven. Bijvoorbeeld over de vaste ankerpunten zoals het ringen van de jongen en het uitvliegen. Daar tussendoor onderwerpen, die soms zomaar actueel zijn door iets in het nieuws, of iets waar we tegenaan lopen, iets onverwachts wat gebeurt.
Het verhaal van de ooievaar gaat wel door, alleen dit jaar niet meer op het prachtige nest van het gemeentehuis van Gennep.
Wie een beetje handig op internet zoekt, vindt ongetwijfeld andere nesten waar een webcam op gericht staat. En misschien woont u wel in de buurt van een bewoond ooievaarsnest. En natuurlijk volgt u de andere geweldige soorten van Beleef de Lente.
Veel dank voor jullie enthousiaste belangstelling.
Graag weer tot andere tijden!
Wim van Nee
STORK
STORK, de Engelse naam voor een echte Nederlandse vogel: de ooievaar. STORK is een vrijwilligersorganisatie, die zich belangeloos inzet voor de ooievaars in Nederland. In de jaren zestig waren de ooievaar in Nederland vrijwel uitgestorven, door het gebruik van zware pesticiden zoals DDT. Om de ooievaar te laten terugkeren, hebben vele vrijwilligers en Vogelbescherming Nederland zich sinds 1969 flink ingezet. Het doel was de terugkeer van de ooievaar als broedvogel in Nederland. Dat lukt. Met de ooievaars lijkt het nu goed te gaan. Het aantal broedparen neemt weer toe. Bezoek de website van STORK
25.05.22 Onze torenvalken zitten duidelijk zichtbaar voor de camera, maar ook als je torenvalk..
25.05.22 Net als je denkt, we hebben het nu wel allemaal gezien, kan er zomaar een vreemde snu..
25.05.22 Het kuiken van de kerkuil communiceert al ruim voor zijn geboorte met de wereld buite..