Kapers, hitte en rust
19.04.18 Het is de laatste dagen opvallend rustig bij de haviken, op een stel nijlganzen na. Z..
Arda van der Lee, STORK | donderdag 22 maart 2018 | Vind ik leuk | Bewaar deze blog | 21x
Op veel nesten zijn de vaste bewoners inmiddels terug. Soms pas eentje, die nog wacht op de terugkeer van zijn/haar vaste partner. Komt die niet (of erg laat in het seizoen), dan is de kans groot dat de plek is ingepikt door een nieuwkomer. Niet getreurd, ooievaars zijn meer gehecht aan hun nest dan aan hun partner.
Veel nesten zijn al bezet door een paartje. En dan betekent de lente: slepen met takken, kunstig de weerbarstige takken in het nest vlechten en de nestkom vullen met zacht materiaal. Dat kan van alles zijn: hooi, graspollen of zelfs plastic, als het maar zacht is. Ook goed te zien op het filmpje gaat het dan toch gebeuren?
Dat de ooievaars de lente in hun kop hebben, is ook te zien aan het paren. Er wordt best veel gepaard, vooral om de band tussen man en vrouw te versterken. En natuurlijk uiteindelijk om de eieren te bevruchten. Dat zou natuurlijk prachtige bekroning zijn van het lentegevoel. We hebben wel eens het eerste ei op 21 maart gehad, maar ik denk dat we nog even geduld moeten hebben. Misschien is Pasen een mooi moment? Een ei is geen ei, ....... kent u het rijmpje?
STORK, de Engelse naam voor een echte Nederlandse vogel: de ooievaar. STORK is een vrijwilligersorganisatie, die zich belangeloos inzet voor de ooievaars in Nederland. In de jaren zestig waren de ooievaar in Nederland vrijwel uitgestorven, door het gebruik van zware pesticiden zoals DDT. Om de ooievaar te laten terugkeren, hebben vele vrijwilligers en Vogelbescherming Nederland zich sinds 1969 flink ingezet. Het doel was de terugkeer van de ooievaar als broedvogel in Nederland. Dat lukt. Met de ooievaars lijkt het nu goed te gaan. Het aantal broedparen neemt weer toe. Bezoek de website van STORK
19.04.18 Het is de laatste dagen opvallend rustig bij de haviken, op een stel nijlganzen na. Z..
19.04.18 Soms kan er een hevige strijd woeden rond een nest. Zelfs in het donker worden er dan..
19.04.18 Na alle (on)gein in het blog van gisteren (dank trouwens voor de vele complimenten in..
Er gebeurt veel voor de webcams. Niets missen? Neem de nieuwsbrief!