Weeksamenvatting week 12
25.05.25 Je moet niet knipperen met je ogen, want dan twijfel je of dit echt nog wel dezelfde ..
Sommige gegevens die door deze provider worden verzameld, zijn bedoeld voor personalisatie en het meten van de effectiviteit van advertenties.
Sommige gegevens die door deze provider worden verzameld, zijn bedoeld voor personalisatie en het meten van de effectiviteit van advertenties.
Sommige gegevens die door deze provider worden verzameld, zijn bedoeld voor personalisatie en het meten van de effectiviteit van advertenties.
Door
Chris van der Heijden
Birdingplaces.eu
Chris van der Heijden, Vogelbescherming Nederland | dinsdag 6 juni 2017 | Vind ik leuk | Bewaar deze blog | 1094x
Nick Davies deed jarenlang onderzoek naar de koekoek in Engeland en schreef er het standaardwerk 'De koekoek' over. Professor Davies heeft de beelden van de afgelopen dag bekeken en voor Beleef de Lente onderstaand mini-blog geschreven waarin hij voorspelt wat we de komende dagen/uren kunnen verwachten
Nick Davies: "De vrouwelijke karekiet is zich er niet van bewust dat ze op een tikkende tijdbom zit. Het koekoeksjong kan al zo’n 8 tot 10 uur na het uitkomen de andere karekieteieren of kuikens uit het nest werpen. In het gebied waar ik mijn koekoekonderzoek deed (Wicken Fen, in de buurt van Cambridge in Engeland), maakten koekoeksjongen in een karekietnest het nest vaak leeg binnen 24 uur na uitkomen. Maar uit een onderzoek naar karekietennesten in Tsjechië bleek dat koekoekskuikens gemiddeld 40 uur oud waren voor ze begonnen met het leegmaken van het nest. Dus soms heeft een koekoeksjong eerst wat maaltijden om genoeg kracht op te bouwen. Maar als de jonge koekoek eenmaal besluit te beginnen met uitwerpen dan zal hij/zij zich niet laten weerhouden door de broedende pleegmoeder. Vaak zie je het jong zich een weg naar boven banen, waarbij het de pleegouder opzij duwt. Het is vaak ongelofelijk om te zien hoe de pleegmoeder vervolgens slechts machteloos toekijkt, terwijl haar eieren of jongen een voor een voor een over de rand worden gekieperd. Dus blijf kijken naar deze verbazingwekkende webcambeelden!”
‘De Koekoek’ van Nick Davies is een absolute aanrader voor wie alles wil weten over de koekoek, zijn levensloop en gedrag. Grote kans dat je na het lezen van dat boek fan bent van de koekoek én z’n waardvogeltjes. Het boek is te bestellen in de webshop van Vogelbescherming Nederland
Vogelbescherming Nederland komt op voor in het wild levende vogels en hun leefgebieden. In Nederland en wereldwijd. Samen met mensen die bescherming van vogels en natuur belangrijk vinden. Zo dragen we bij aan het behoud van de natuur en aan een leefbare wereld. Bezoek de website van Vogelbescherming Nederland
25.05.25 Je moet niet knipperen met je ogen, want dan twijfel je of dit echt nog wel dezelfde ..
25.05.25 Komt een dame bij de diëtiste: "Mevrouw, u bent bent bijna 20% te zwaar voor uw lengt..
24.05.25 Van heinde en verre komen de mensen het kuiken bewonderen. Voor de mensen die er voo..
Meld je aan voor Vogelnieuws en ontvang nieuws, inspiratie en tips over vogels. En blijf op de hoogte van beschermingsprojecten en evenementen.
Meld je aan