Een gevarieerd dieet
22.05.25 Torenvalken staan te boek als exclusieve muizeneters; muizen zouden het overgrote dee..
Sommige gegevens die door deze provider worden verzameld, zijn bedoeld voor personalisatie en het meten van de effectiviteit van advertenties.
Sommige gegevens die door deze provider worden verzameld, zijn bedoeld voor personalisatie en het meten van de effectiviteit van advertenties.
Sommige gegevens die door deze provider worden verzameld, zijn bedoeld voor personalisatie en het meten van de effectiviteit van advertenties.
Door
Ronald van Harxen
Voorzitter werkgroep STONE
Ronald van Harxen, STONE | zondag 14 mei 2023 | Vind ik leuk | Bewaar deze blog | 279x
Libelle
Ademloos hebben wij en duizenden andere kijkers toegezien hoe u kleine stukjes muis aan uw jongen voerde. Daarmee bent u de eerste uil ter wereld die over de grenzen van de traditionele taakverdeling heen stapt. Hoe bent u tot deze moedige stap gekomen?
Man
Eh ... ik word een beetje verlegen van al die aandacht. Is het echt zo bijzonder?
Libelle
Ja, héél bijzonder. Dit is nog nooit eerder vertoond. De beelden gaan de hele wereld over, tot in Amerika toe.
Man
Goh, zeg ...
Libelle
Mag ik vragen, hoe bent u tot uw daad gekomen? Is het een soort van wake up call voor alle uilenmannen in Nederland en ver daarbuiten?
Man
Ach, dat weet ik niet. Ik vind mijn vrouw heel lief en ik verwen haar graag met lekkere dingetjes. En die koters natuurlijk ook. En ja, dan help je gewoon een handje. Ja toch? Ik wist helemaal niet dat andere uilenmannen dat niet doen. Voor mij is het heel vanzelfsprekend.
Libelle
(zucht ... smelt ...)
Heeft u nog verdere plannen?
Man
Ja, ik zou weleens ... ik zou weleens een dagje op de eieren willen zitten. Dit jaar is het daavoor te laat natuurlijk, maar volgend jaar ... Ik heb het wel even geprobeerd een tijdje geleden, maar dat ging nog niet zo goed. Mijn vrouw vond het ook geen goed idee, geloof ik.
Dat lijkt me zo speciaal, dat je die eitjes onder je voelt. Moet heel bijzonder zijn. Nog liever zou ik er stiekem zelf wel eens een willen leggen. Ik snap dat dat niet kan hoor, maar als je er ooit voor behandeld kan worden, dan ben ik de eerste die zijn vinger opsteekt.
Steenuilenoverleg Nederland (STONE) is een landelijke werkgroep die steenuilenbescherming en -onderzoek coördineert, stimuleert en faciliteert. Daartoe wordt samengewerkt met relevante binnen- en buitenlandse, professionele en vrijwilligersorganisaties. STONE is een vrijwilligersorganisatie, zonder betaalde krachten. Bezoek de website van STONE
22.05.25 Torenvalken staan te boek als exclusieve muizeneters; muizen zouden het overgrote dee..
22.05.25 Zaterdag gaat het gebeuren, rond 13.30 uur. De ring met nummer 3.930.001 is gepoetst ..
22.05.25 De kuikens van het zeearend koppel worden al snel groot! Zo langzamerhand zullen ze m..
Meld je aan voor Vogelnieuws en ontvang nieuws, inspiratie en tips over vogels. En blijf op de hoogte van beschermingsprojecten en evenementen.
Meld je aan