't löp anders, moar 't geet we..
23.06.26 Tja, menig westerling krabt zich even achter de oren maar we hebben het hier over de ..
Door
Wim van Nee
STORK
Wim van Nee | vrijdag 12 juli 2019 | Vind ik leuk | Bewaar deze blog | 1111x | 273x
De wereld ligt open, maar wel één die vol zit met gevaren en risico's. Een wereld die gedeeld moet worden met onvoorstelbaar veel ander leven. Ze krijgen gelijk te maken met indirecte gevaren zoals het verkeer. Als ze op trek gaan, ligt er een direct en gericht gevaar op de loer, de jacht. Ook voor onze Gennepse jongen ligt de overlevingskans op een procent of 15.
Maar als ze overleven, dan nemen de kansen en mogelijkheden toe. Als ze over twee of drie jaar terugkomen, gaan ze op zoek naar een eigen nestplaats. Misschien moeten ze ervoor knokken met een ander, misschien vinden ze een hele nieuwe plek.
Om te overleven moet er goed gegeten worden. Vogels zijn overal waar eten is. Zwaluwen vangen talloze muggen, roeken en ooievaars eten emelten uit de weilanden en kauwtjes ruimen na een marktdag het centrum van Emmen weer op. Zo zijn ze ook nog voor ons aan het werk.
Mensen en dieren hebben meer overeenkomsten dan het soms lijkt. We hebben allemaal
gevaren om te trotseren,
risico's om te nemen,
mogelijkheden om te benutten
en kansen om te grijpen...
Wim van Nee
STORK
23.06.26 Tja, menig westerling krabt zich even achter de oren maar we hebben het hier over de ..
23.06.26 Vroeger dacht ik dat deze eend in de bergen zou voor komen, gewoon niet verder over n..
21.06.26 We zitten volop in een nieuwe broedgolf. De eerste vliegvlugge kuikens lopen door de ..
Meld je aan voor Vogelnieuws en ontvang nieuws, inspiratie en tips over vogels. En blijf op de hoogte van beschermingsprojecten en evenementen.
Meld je aan