Herleef de Lente: de vele hoog..
17.07.26 Beleef de Lente zit erop; seizoen 20 is gedaan. Een jubileumseizoen laat je sowieso n..
Door
Engbert BDL
Engbert BDL | zaterdag 22 maart 2025 | Vind ik leuk | Bewaar deze blog | 268x | 418x
Tijdens het broeden verbranden vogels, bij de bosuil is dat alleen de het vrouwtje, heel veel energie. Dat klinkt misschien tegenstrijdig maar als broedvogel moet je wel de eieren “constant” warm houden. Bij vogels waar zowel de vrouw als de man broeden, denk hierbij aan de zeearend en ooievaar, worden de broedende vogels regelmatig afgewisseld om te foerageren.
Met een spleet in de kast kan je lekker naar buiten kijken. Dit verschijnsel is voor de trouwe bosuil kijker nieuw, in de kast in Vlodrop hadden we gladde wanden omdat die kast gefabriceerd was van plaatmateriaal en niet van houten delen zoals deze. Voor uilen maakt het niet uit waarvan een kast wordt gemaakt, immers in de natuurlijke omgeving zoals bomen of nissen van een muur of groeve hebben verschillende materialen, een bosuil is immers een holenbroeder. Wel belangrijk is dat vocht niet de overhand kan krijgen immers voor de jongen is vocht de grootste boosdoener.
Engbert
17.07.26 Beleef de Lente zit erop; seizoen 20 is gedaan. Een jubileumseizoen laat je sowieso n..
16.07.26 Wat een feest om de lepelaars in 2026 weer bij de Beleef de Lente-selectie te hebben...
16.07.26 De gebeurtenissen in de lepelaarskolonie inspireerden Srensen, een trouwe volger van ..
Meld je aan voor Vogelnieuws en ontvang nieuws, inspiratie en tips over vogels. En blijf op de hoogte van beschermingsprojecten en evenementen.
Meld je aan