Zeearend, waar te vinden
12.06.25 De jonge zeearenden groeien als kool en zullen binnenkort uitvliegen. Heb je zo genot..
Door
Wilkor-Jan Top
Wilkor-Jan Top | zaterdag 17 mei 2025 | Vind ik leuk | Bewaar deze blog | 53x
Onze koolmezen worden met de dag groter, sterker en slimmer. Terwijl de ouders zich werkelijk uit de naad werken om de jongen te voeden, kunnen de jongen zelf nog even rustig aan doen. Alleen maar eten, poepen, en heel veel tjiepen. We verwachten dat ze volgende week rond 23 mei gaan uitvliegen. Hoe ziet het leven er dan uit voor onze kleine avonturiers?
Zodra de jonge koolmezen het nest verlaten, leren ze pas echt overleven. Ze leren geen rekenen of aap, noot, mies. Maar ze leren vlieg, vlieg, vlieg. Zodra ze het nest verlaten leren ze hoe ze moeten vliegen. Heel veel oefenen. Dit gaat met vallen en opstaan. Gelukkig zijn pa en ma in deze periode altijd in de buurt. En het eten? Ook dat wordt voor de jonge mezen nog geregeld. Althans, voor de duur van ongeveer twee weken. Daarna mogen ze het zelf uitzoeken! Spannend..
Pa en Ma koolmees leren niet alleen hoe de jongen moeten vliegen of hoe ze voedsel verzamelen. Ook gevaar wordt geleerd en hoe je hiermee omgaat. We kennen allemaal wel het onderdeel ‘’gevaarherkenning’’ op de theorietoets van het rijexamen. Helaas blijkt dat veel jonge mezen hiervoor zakken. Alleen zijn de consequenties voor hen iets groter dan voor ons. 60% van de mezen wordt helaas niet ouder dan 10 weken. Laten we hopen dat onze mezen alles goed leren en een mooi leven mogen hebben!
12.06.25 De jonge zeearenden groeien als kool en zullen binnenkort uitvliegen. Heb je zo genot..
12.06.25 Het is wachten tot het eerste jong de sprong waagt de wijde ruimte in rond de waterto..
12.06.25 Nu zuchten de bloggers zo af en toe, kuiken doet weer eens iets wat niet is afgesprok..
Meld je aan voor Vogelnieuws en ontvang nieuws, inspiratie en tips over vogels. En blijf op de hoogte van beschermingsprojecten en evenementen.
Meld je aan