Duizenden kilometers voor de b..
09.07.26 Langzaamaan loopt dit broedseizoen op zijn einde. Op het moment doen onze gierzwaluwn..
Door
Anjo Schouten
Anjo Schouten | donderdag 9 juli 2026 | Vind ik leuk | Bewaar deze blog | 41x | 733x
Zagen we in Haarle vooral muizen en meikevers, dat gaat in Lichtenvoorde anders. Er worden muizen en sprinkhanen gebracht. Verder wat keverachtig spul, en vlinders. Ratten kwamen in beeld, dat is een grote hap. Toch wil ik even terugkomen op de vlinders. Vrouw kwam thuis met een kleine nachtpauwoog, een voor de Achterhoek nieuwe soort. Het is jammer dat we niet vaak nachtvlinders zien, behalve die nerveuze dagactieve nachtvlinders. Er zitten juweeltjes tussen, en ik kan u aanraden een keer met een deskundige te gaan "nachtvlinderen". Behalve de deskundige is er een laken, lampen en een vuistdikke vlindergids nodig. Nieuwe soort of niet, het maakt de uilen niet uit, kan je het vangen en sjouwen? Dan is het eetbaar.
Eten, slapen en flatsen. Dat klinkt een stuk saaier dan het is. Steenuilen verzinnen altijd wel iets waar wij, de kijkers, om kunnen lachen. Hoe het kuiken in het hoekje zit, onder het voedselloket, dat is vaak al koddig. De keren dat we het om zagen kukelen is niet op de vingers van één hand te tellen, sterker nog, aan twee handen komen we ook te kort. Hoewel die kleine al aardig kan stappen, als ie gaat zitten, liefst naast een wand, dat is moeilijker omvallen, dan steken die voetjes wat omhoog en lijkt het kuiken soms op een hobbelpaardje. Het fixeren lukt inmiddels wel een beetje, zelf een muis eten lukt goed. Het kuiken komt niks te kort en natuurlijk hoor ik dan van dat is een zwaargewicht. Geen zorgen, dat vliegt ie er vanzelf af. We zagen dat ook bij de niet zo lichtgewichten in Haarle, die grammen meer deed hen niet stoppen met apekooien. Natuurlijk is het noemen van een dieet niet serieus te nemen. Beetje rondscharrelen
Het is altijd leuk een jong uiltje in het echt te zien. Ook al omdat we het weken op de camera konden volgen. Voor het uiltje in kwestie is het minder leuk. Ah bah, mensen. Het gaat altijd vlot, even meten, even wegen, en dan een ringetje om. Een minuutje om een foto te maken, dat is het. Dan gaat het kuiken weer de kast in en gaan de bezoekers hopen op de hoofdprijs. Natuurlijk dient u wel in te leggen, wie wil er nu geen eikel winnen? Niet zomaar een eikel, maar DE EIKEL, die vorig jaar een leuke bijrol in de uilensoap had. Steek wat klein geld in uw broekzak.
09.07.26 Langzaamaan loopt dit broedseizoen op zijn einde. Op het moment doen onze gierzwaluwn..
08.07.26 Als mens denken we alles al te weten, althans zo zou je af en toe wel denken, als je ..
07.07.26 Updates over het kuiken in Lichtenvoorde want er wordt komend weekend geringd. En een..
Meld je aan voor Vogelnieuws en ontvang nieuws, inspiratie en tips over vogels. En blijf op de hoogte van beschermingsprojecten en evenementen.
Meld je aan