Groeiende jongen en drukke oud..
12.05.26 Het blijft een klein feestje om onze Beleef de Lente Koolmezen te volgen. Het vrouwtj..
Door
Anjo Schouten
Anjo Schouten | donderdag 5 maart 2026 | Vind ik leuk | Bewaar deze blog | 84x | 2845x
Veel kijkers zijn blij verrast met de nieuwe kast, de heldere beelden, en het opstapje. Er kwamen al veel stijlnamen van meubels voorbij. Het is een handig opstapje om binnen te komen. Naar buiten is een ander verhaal, die uiltjes met die korte beentjes hebben er best wat moeite mee, wat de kijkers hilarisch vinden. Ik vermoed dat er geen kuiken zomaar de sluis inkukelt, tenzij ie op een brusje gaat staan. Niks is onmogelijk als het om steenuilen gaat.
Het is de vraag die de jeugdige kijkers stellen. Tja, uilen zijn nachtdieren. Eén troost, als het langer licht blijft is er meer kans om ze te zien vertrekken. Tot de broedtijd begint. De indeling van de kast, dat is ook even gepuzzel. Bij veel actie gaan we helemaal begrijpen. Of het hetzelfde paartje uilen is? Ik geef geen garantie, maar twijfel wat over man. De tijd zal het leren. Voor alle nieuwe kijkers, van harte welkom, kijk en geniet.
Foto: Astrid Windmeijer-Korsten.
12.05.26 Het blijft een klein feestje om onze Beleef de Lente Koolmezen te volgen. Het vrouwtj..
12.05.26 Een lege kast: Een heel ander gezicht dan dat we de afgelopen weken hebben kunnen zie..
11.05.26 Het paartje in nestkast 2 heeft het goed samen. Er wordt veel geknuffeld. En gebeurd ..
Meld je aan voor Vogelnieuws en ontvang nieuws, inspiratie en tips over vogels. En blijf op de hoogte van beschermingsprojecten en evenementen.
Meld je aan