Navigatie overslaan

Live

Slechtvalk

Live

Bosuil

Binnenkort

Vijver

Binnenkort

Koolmees

Binnenkort

Tapuit

Binnenkort

Boerenlandvogels

Exclusief

Steenuil

Exclusief

Ooievaar

Exclusief

Zeearend

Toon alle blogs & vlogs

Het is weer lente

Anjo Schouten | donderdag 5 maart 2026 | Vind ik leuk | Bewaar deze blog | 10x | 78x

Het warmlopen voor een nieuw seizoen zit er weer op. Buiten lijkt het ook al volop lente, dus de sfeer zit er wel in. De nieuwe kast is voor iedereen wel even wennen. Behalve voor de uiltjes, die hebben er al een tijd van kunnen genieten.

De eerste dagen

Veel kijkers zijn blij verrast met de nieuwe kast, de heldere beelden, en het opstapje. Er kwamen al veel stijlnamen van meubels voorbij. Het is een handig opstapje om binnen te komen. Naar buiten is een ander verhaal, die uiltjes met die korte beentjes hebben er best wat moeite mee, wat de kijkers hilarisch vinden. Ik vermoed dat er geen kuiken zomaar de sluis inkukelt, tenzij ie op een brusje gaat staan. Niks is onmogelijk als het om steenuilen gaat.

Waar zijn de uilen?

Het is de vraag die de jeugdige kijkers stellen. Tja, uilen zijn nachtdieren. Eén troost, als het langer licht blijft is er meer kans om ze te zien vertrekken. Tot de broedtijd begint. De indeling van de kast, dat is ook even gepuzzel. Bij veel actie gaan we helemaal begrijpen. Of het hetzelfde paartje uilen is? Ik geef geen garantie, maar twijfel wat over man. De tijd zal het leren. Voor alle nieuwe kijkers, van harte welkom, kijk en geniet.

Foto: Astrid Windmeijer-Korsten.


Vind ik leuk
Bewaar deze blog

Meer over

Steenuil Alle Beleef de Lente blogs