Draai door tot je er draaierig..
07.06.25 Waar de broedtijd, voor ons als kijkers meestal een wat saaie en voorspelbare aangele..
Sommige gegevens die door deze provider worden verzameld, zijn bedoeld voor personalisatie en het meten van de effectiviteit van advertenties.
Sommige gegevens die door deze provider worden verzameld, zijn bedoeld voor personalisatie en het meten van de effectiviteit van advertenties.
Sommige gegevens die door deze provider worden verzameld, zijn bedoeld voor personalisatie en het meten van de effectiviteit van advertenties.
Door
Bernice Goffin
Bernice Goffin | maandag 12 mei 2025 | Vind ik leuk | Bewaar deze blog | 58x
De voortekenen dat de kuikens op komst waren, werden gisteren al steeds duidelijker. Er waren piepjes uit de eieren te horen, wat gewoonlijk grofweg 1 dag voor het uitkomen van de eieren gebeurt. Het kuiken kondigt hiermee alvast zijn/haar komst aan naar de ouders. Vanochtend zagen we dat vrouw torenvalk steeds onrustiger werd en veel ‘schuddelde’ op de eieren. Zelfs toen man met een muis langskwam wilde ze eigenlijk niet van de eitjes af. Om 12:42 is te zien dat vrouw een eischaal eet en vangen we een eerste glimp op van het pas uitgekomen kuiken.
Uit het ei komen is hard werken. Even bijkomen daarvan? Nee hoor, het kuiken is nog nauwelijks opgedroogd en net twee uur oud wanneer vrouw besluit om wat van een voorraadprooi te voeren. Het piepjonge kuiken bedelt al gelijk en richt zijn kop op om de minuscule stukjes vlees aan te nemen die vrouw afscheurt. Het is duidelijk dat vrouw precies weet wat ze moet doen en het kuiken lijkt in goede conditie.
Omdat vrouw torenvalk niet gelijk bij het eerste ei is begonnen met broeden, zou het niet lang moeten duren voordat we meer kuikens kunnen verwelkomen. Op het moment van schrijven is er mogelijk zelfs al een tweede kuiken uit het ei en in de loop van de dag en komende nacht zullen er vast nog meer volgen. We zullen zien dat man vooralsnog de hoofdrol zal spelen in de prooiaanvoer en dat vrouw veel tijd met de kuikens zal doorbrengen om ze warm te houden en te voeren. Man en vrouw torenvalk gaan een drukke tijd tegemoet, maar ik heb goede hoop dat dit ervaren vrouwtje en fanatieke mannetje samen een goed team zullen vormen om de kuikens groot te brengen.
07.06.25 Waar de broedtijd, voor ons als kijkers meestal een wat saaie en voorspelbare aangele..
07.06.25 Zo kijk je een paar avonden of het kuiken de stap gaat wagen, zo zit je tegen een leg..
06.06.25 Toch een betere titel dan: Waarom zou je mollen mollen? Maar het komt op hetzelfde ne..
Meld je aan voor Vogelnieuws en ontvang nieuws, inspiratie en tips over vogels. En blijf op de hoogte van beschermingsprojecten en evenementen.
Meld je aan