Er hangt liefde in de lucht - ..
27.03.25 Terwijl we nu een tijdje naar broedende zeearenden zitten te kijken, is daar natuurli..
Door
Margot de Kam
Margot de Kam | dinsdag 17 maart 2020 | Vind ik leuk | Bewaar deze blog | 816x
Een half uur voordat de vrouw het ei legde stond zij nog op het rooster te schelden en stampvoetend rondjes om haar as te draaien. Van de ene poot op de andere. De jonge slechtvalk uit het clipje Vreemd bezoek die zondagnacht heel dicht de kast naderde is vast nog steeds in de buurt.
Maar, zo kennen we deze vrouw al een beetje, doodgemoedereerd kwam zij de kast in, hurkte boven de kuil, met haar 2 eieren onder zich en legde heel gemakkelijk het derde ei erbij. We konden het zien aan haar houding en een soort kwispel van de staart en daarna kwam ze overeind. Ze ging er direct even op rusten.
Na tien minuten zagen we haar telkens nieuwsgierig naar buiten kijken. En ja een half uur na de leg hoorde we de man roepen en vertrok ze. Even later kwam hij enthousiast binnen en begroette chuppend zijn nieuwe ei en hops meteen erop.
Naar alle waarschijnlijkheid verwachten we nog een vierde ei. Er is nog niet continue gebroed. Het blijft spannend.
27.03.25 Terwijl we nu een tijdje naar broedende zeearenden zitten te kijken, is daar natuurli..
27.03.25 Het is weer zover, de koolmezencamera van Beleef de Lente staat weer aan. Welkom! We ..
27.03.25 Wat een genoegen, zo net na etenstijd nog even uiltjes kijken. Het is in no time weer..