Broedende tuinvogels deel 2
10.05.26 We hebben nog andere vogels die inmiddels graag nestelen in onze relatief jonge tuin,..
Door
Margot de Kam
Margot de Kam | zaterdag 29 april 2023 | Vind ik leuk | Bewaar deze blog | 372x | 163x
Zo kan het ook gaan. Over de mogelijke oorzaken hebben we in de blogs gesproken.
Eieren die kapot gaan worden doorgaans opgegeten door de ouders, dat is normaal gedrag. We zagen afgelopen dagen dat het vrouwtje V zelf wilde broeden, man BTR kreeg bijna geen broedtijd van haar. Het moet voor haar heel moeilijk zijn om nu los te laten. We zagen haar nog de ochtend in de kast liggen. Om 10:30 vertrok ze, na haar buikveren flink gepoetst te hebben. Man BTR kwam daarna ook nog even in de kast liggen. En daarna kwam V terug..
Toch zullen ze straks gewoon verder gaan met het leven. De broedhormonen zullen wegvloeien. Het leven gaat door. De slechtvalken wonen in het territorium met de nestkast als hart daarvan. Ze zullen hun band verder opbouwen met elkaar en met de kast en hun territorium blijven verdedigen.
Hopelijk met succes volgend jaar!
De webcams zullen dinsdag om 12 uur sluiten. Erik zal nog een samenvatting van het seizoen plaatsen. Dank alle kijkers voor het meebeleven. En heel veel dank aan de mensen die hun waarnemingen in het Samen Onderzoeken deelden.
10.05.26 We hebben nog andere vogels die inmiddels graag nestelen in onze relatief jonge tuin,..
10.05.26 Zit je al veertig jaar in het steenuilenvak en denk je dat alles al wel eens een keer..
10.05.26 Zo was het anno 1910 volgens Jac. P. Thijsse: “Zeearenden, reusachtige vogels die zic..
Meld je aan voor Vogelnieuws en ontvang nieuws, inspiratie en tips over vogels. En blijf op de hoogte van beschermingsprojecten en evenementen.
Meld je aan