Pubers
29.05.25 Langzaam verliezen onze torenvalkjongen hun onschuld. Ze zitten volop in de groei en ..
Sommige gegevens die door deze provider worden verzameld, zijn bedoeld voor personalisatie en het meten van de effectiviteit van advertenties.
Sommige gegevens die door deze provider worden verzameld, zijn bedoeld voor personalisatie en het meten van de effectiviteit van advertenties.
Sommige gegevens die door deze provider worden verzameld, zijn bedoeld voor personalisatie en het meten van de effectiviteit van advertenties.
Door
Mark Hessels
Mark Hessels | vrijdag 9 mei 2025 | Vind ik leuk | Bewaar deze blog | 87x
Sinds de kast in de hooiberg is opgehangen zijn er 9 jaar achter elkaar jongen grootgebracht. En ieder jaar heet de eerste natuurlijk weer K1. Dus daarom is de eerstgeborene van dit jaar ‘K1 de negende’.
K1 is ook al weer het 28e kuiken dat voor de Beleef de Lente camera’s (sinds 2020) in deze kast werd geboren. En met de 3 jaar daarvoor erbij is hij minstens het 42e kuiken dat hier uit het ei kroop. Waarschijnlijk waren het er nog wel een paar meer, maar dat weten we van die jaren niet precies, omdat er alleen een camera buiten de kast hing. Er werden in ieder geval wel nog 14 kuikens geringd in die drie jaren.
Al met al een mooie en redelijk constante bijdrage aan de kerkuilenstand hier in de omgeving.
En het is natuurlijk altijd veel mooier om zo'n gebeurtenis in bewegende beelden te zien dan in screenshots.
En is ‘K1 de negende’ (vanaf nu ga ik hem toch maar weer gewoon K1 noemen, denk ik) een snel kuiken of juist een langzaam kuiken?
We moeten de exacte ‘uit het ei’-tijd nog vaststellen, maar weten al zeker dat dat ergens vroeg in de ochtend van 8 mei was. Maar daarmee weten we nog niet zeker of K1 uit E1 gekomen is of toch uit E2. Als hij uit E1 is gekomen was hij redelijk aan de langzame kant (broedduur ca. 31,7 dagen) en als hij uit E2 is gekomen was het een behoorlijk snelle (broedduur ca. 29,2 dagen). De kans dat het E1 was is wel een stukje groter, maar E2 is op dit moment nog niet helemaal uit te sluiten. Daarvoor zullen we nog even wat meer geduld moeten hebben.
Toen ik 7 mei M en V zo mooi samen naar het gepiep uit de eieren zag luisteren probeerde ik me gelijk in te beelden wat er bij M in zijn hoofd gebeurde. Een van de veel gehoorde theorieën is dat de jongen alvast piepen vanuit het ei om de ouders al vroeg aan te sporen om de jachtinspanning op te voeren en een voorraadje prooien aan te gaan leggen voor als de jongen uitkomen.
Ik ben er nog niet helemaal van overtuigd dat M dat ook zo begrepen heeft of dat hij toch nog even in ontkennende sluimerstand is blijven staan. Hoe dan ook, hij moet nu heel snel weer laten zien wat hij waard is als jagende vader. Zowel zijn eigen leeftijd als zijn indrukwekkende nageslacht geven veel vertrouwen dat hij weet wat hij doen moet.
Zet ‘m op M, je fanclub en je gezin rekent weer op je !
29.05.25 Langzaam verliezen onze torenvalkjongen hun onschuld. Ze zitten volop in de groei en ..
29.05.25 Het was erg leuk het kuiken in het wild te zien. Ik dacht heus dat het niet zo zwaar ..
28.05.25 De eerste jonge vogels vliegen al weer uit, zo'n broedseizoen gaat snel. En de eerste..
Meld je aan voor Vogelnieuws en ontvang nieuws, inspiratie en tips over vogels. En blijf op de hoogte van beschermingsprojecten en evenementen.
Meld je aan