Voelen we al lentekriebels?!
04.03.26 Het lijkt wel lente! De dagen worden langer en de zonsopkomsten worden vergezeld van ..
Door
Sienna Obdeijn
Sienna Obdeijn | woensdag 3 april 2024 | Vind ik leuk | Bewaar deze blog | 372x | 21x
Nu de kuikens twee weken oud zijn, proberen ze steeds vaker gehele muizen te eten. Dit lukt nog niet altijd, maar gaat iedere keer beter. Gelukkig staat meneer Bosuil er inmiddels niet meer alleen voor en zorgt ook mevrouw Bosuil dat er eten in de kast komt.
Als mevrouw Bosuil dan met een rat de kast binnen komt, schrik ik even. Hoe krijgen die kuikens die naar binnen gewerkt? Gelukkig helpt mevrouw Bosuil een handje (of snaveltje) en samen eten ze de rat. Uiteindelijk maakt het natuurlijk niet uit welke prooidieren ze gevoerd krijgen, ze eten gewoon wat de pot schaft.
Ondanks dat de voorraadkast redelijk leeg is, zou je kunnen zeggen dat de kast steeds voller raakt met kuiken. Inmiddels passen de kuikens niet meer onder het verenkleed van mevrouw Bosuil. Gelukkig krijgen de kuikens inmiddels zelf ook al wat veren, waarmee ze zichzelf straks goed warm kunnen houden. Daarnaast zitten de kuikens het liefst ook lekker dicht tegen elkaar aan.
En dit zorgt voor prachtige beelden. Zijn ze niet schattig, de drie bosuil musketiers? Laten we genieten van dit stel, want voor we het weten, zijn ze uitgevlogen.
- Sienna
04.03.26 Het lijkt wel lente! De dagen worden langer en de zonsopkomsten worden vergezeld van ..
03.03.26 In de stille, koude nachten van het vroege voorjaar bouwt de spanning langzaam bij on..
03.03.26 Voor de oude garde die al jaren kijken maar ook voor alle nieuwe mensen die vast ook ..
Meld je aan voor Vogelnieuws en ontvang nieuws, inspiratie en tips over vogels. En blijf op de hoogte van beschermingsprojecten en evenementen.
Meld je aan