De spanning stijgt!
27.03.25 Nog even en dan is het gedaan met de rust in deze kast. Overdag kijken we nu nog naar..
Door
Gejo Wassink
Gejo Wassink, Oehoewerkgroep Nederland | zaterdag 29 mei 2021 | Vind ik leuk | Bewaar deze blog | 698x
Daar waar ik nu alleen maar een laddertje op hoefde te klimmen om op zolder te komen, is het ringen in de steengroeve heel andere koek. Vroeger klom ik zelf in de rotswand, maar dat mag niet meer. Een professionele bergbeklimmer komt tegenwoordig over om de oehoes uit het nest te halen. Zijn collega zorgt er voor dat deze klimmer voortdurend gezekerd is.
Op 5 mei werden de 3 jonge oehoetjes in de Winterswijkse groeve geringd. Ze werden door de klimmer meegenomen naar de bodem van de groeve. Daar werden de 3 bandietjes geringd. Het bleken 2 mannetjes en 1 vrouwtje van 32 t/m 36 dagen oud. Het vrouwtje van 36 dagen had toen al een gewicht van zo’n 1600 gram! Het berekende broedbegin ligt daar in Winterswijk dan rond 24 februari.
Elders in Nederland hebben dit jaar relatief weinig jonge oehoes een ring gekregen. In Limburg is ( behalve de jongen op een boomnest) helemaal niet geringd i.v.m. corona maatregelen. Ook zijn er diverse nesten mislukt. In het jaarverslag dat begin 2022 uit komt worden donateurs van de oehoewerkgroep volledig op de hoogte gebracht van alle onderzoeksresultaten.
De oehoewerkgroep is een vrijwilligersorganisatie die geheel afhankelijk is van donateurs. Misschien raakt u wel zo geboeid dat u de oehoe wilt helpen beschermen door donateur te worden. Bovendien blijft u dan op de hoogte van het wel en wee van de Oehoe en krijgt u het blad UILEN. Op de website van de Oehoewerkgroep Nederland vindt u ontzettend veel informatie over onze grootste uilensoort. Bezoek de website van Oehoewerkgroep Nederland
27.03.25 Nog even en dan is het gedaan met de rust in deze kast. Overdag kijken we nu nog naar..
27.03.25 Op de Morteltoren hebben we man BUS veel prooien aan vrouw 4NL zien overdragen. Veel ..
27.03.25 Terwijl we nu een tijdje naar broedende zeearenden zitten te kijken, is daar natuurli..