Meeliften op de zuidenwind
02.03.26 Bijna alle ooievaars zijn weer terug in Nederland. De zuidenwind vorige week bracht d..
Door
Sienna Obdeijn
Sienna Obdeijn | dinsdag 28 februari 2023 | Vind ik leuk | Bewaar deze blog | 306x | 9x
Overdag lijkt er nauwelijks iets te gebeuren in de kast. Mevrouw Bosuil zit dan vooral te slapen en meneer Bosuil doet waarschijnlijk hetzelfde ergens in een boom dichtbij. Maar ondertussen wordt er door Mevrouw Bosuil wel druk gebroed en is het in het ei vast erg druk. Af en toe wordt het ei omgedraaid en duwt Mevrouw Bosuil het ei weer op de goede plek tegen haar broedvlek. De broedduur van bosuilen duurt ongeveer een maand, dus rond 10 maart is de verwachting dat het ei uitkomt. Uiteraard blijft het altijd een verrassing wanneer het kuiken zin heeft om zich uit het ei te worstelen.
's Nachts roept mevrouw Bosuil veel naar haar partner en dan komt hij af en toe een muis brengen. Het lijkt erop dat hij nog een beetje moet wennen aan de voedingswensen van mevrouw Bosuil tijdens de broedperiode. De komende tijd zal dit beeld veelal hetzelfde zijn, maar zodra het kuiken uit het ei gekomen is, zullen Meneer en Mevrouw Bosuil het drukker krijgen met het voeden van hun jong.
Voor nu nog even geduld aub...
Sienna
02.03.26 Bijna alle ooievaars zijn weer terug in Nederland. De zuidenwind vorige week bracht d..
01.03.26 De eerste grutto’s zijn terug op hun pleisterplaatsen, waar ze aansterken voordat ze ..
01.03.26 De oplettende kijker is het vast niet ontgaan, Beleef de Lente is zijn twintigste len..
Meld je aan voor Vogelnieuws en ontvang nieuws, inspiratie en tips over vogels. En blijf op de hoogte van beschermingsprojecten en evenementen.
Meld je aan