Navigatie overslaan

Uitgevlogen

Steenuil

Uitgevlogen

Kerkuil

Uitgevlogen

Slechtvalk

Uitgevlogen

Koolmees

Uitgevlogen

Bosuil

Uitgevlogen

Tapuit

Uitgevlogen

Torenvalk

Uitgevlogen

Merel

Uitgevlogen

Gekraagde roodstaart

Uitgevlogen

Boerenzwaluw

Uitgevlogen

Boerenlandvogels

Uitgevlogen

Zeearend

Geen broedsel

Vijver

Geen broedsel

Visarend

Toon alle blogs & vlogs

En dat is drie

Engbert BDL | zondag 6 april 2025 | Vind ik leuk | Bewaar deze blog | 157x

We hebben er even op moeten wachten, maar daar is dan toch het derde jong. De tijd die er was tussen het leggen van de eieren, u weet immers dat er op 2, 5 en 7 maart een ei is gelegd. Dus zou je verwachten dat er nu ook zo’n zelfde tijd zou ontstaan tussen het uitkomen van de eieren; 3 en 5 dagen.

Broedduur

Echter doordat de jongen tegen het uitkomen van het ei beginnen te piepen of zoals ook wel gezegd wordt te riedelen, horen ze elkaar en komen de later gelegde eieren eerder uit. In ons geval zelfs binnen twee dagen. Wat betekend dat de broedduur van het laatste jong dus gewoon drie dagen korter heeft geduurd dan het eerste. Het begint dus met een kleine achterstand. Maar eens kijken hoe het zich ontwikkeld ten opzichte van zijn of haar broertjes of zusjes.

Pa

Wat we ook hebben kunnen constateren is dat het mannetje binnen twee dagen een voorraad voedsel heeft weten te organiseren dat hij de afgelopen nacht waarschijnlijk even op adem heeft moeten komen, of weet hij dat er voedsel voldoende is voor de komende dagen en heeft hij  maar even een  snippernacht genomen?

Geniet nog maar even, het duurt maar kort.

Engbert


Vind ik leuk
Bewaar deze blog

Meer over

Bosuil Alle Beleef de Lente blogs