Bosuilengedrag door weer en wi..
18.03.26 Het koppel Bosuilen maakt wat mee. Niet alleen wij voelen dat de temperatuur begint t..
Door
Heleen Luijt
Heleen Luijt | woensdag 18 maart 2026 | Vind ik leuk | Bewaar deze blog | 7x | 119x
Hoe normaal is het dat zeearenden in Nederland drie eieren leggen en alle drie de kuikens vliegvlug worden? Dit is eigenlijk best bijzonder. In Nederland heeft alleen het paar in Koudum, in 2023, drie jongen weten groot te brengen. In Noorwegen daarentegen komt dit vaker voor. 50 jaar onderzoek heeft hier uitgewezen dat drie jongen geen zeldzaamheid is. Dit heeft er waarschijnlijk mee te maken dat het voedselaanbod in Noorwegen rijkelijker is. En daarnaast speelt ook de vruchtbaarheid en mate van verstoring een rol.
Vorig jaar heeft ons koppel ook drie eieren gelegd. Helaas kwam het derde ei toen niet uit. Waar dit precies aan heeft gelegen weten we niet. Maar wat we wel weten is dat er in Nederland, als dichtbevolkt land, meer verstoring is. Zo konden we afgelopen zaterdag vanuit het nest meegenieten van Hollandse meezingers uit Grou. Waarschijnlijk is ook het voedselaanbod hier minder dan in Noorwegen. Afgelopen jaar is er bijgehouden wat er allemaal op het menu stond: velen ganzen, haasjes en zelfs palingen moesten eraan geloven.
Zal het dit jaar genoeg zijn om drie jongen vliegvlug te zien worden? De tijd zal het leren!
18.03.26 Het koppel Bosuilen maakt wat mee. Niet alleen wij voelen dat de temperatuur begint t..
17.03.26 Wat doen ze eigenlijk overdag en in de nacht?
17.03.26 Wat een geluk hebben we met de prachtige camera’s en de bestuurder van deze camera’s,..
Meld je aan voor Vogelnieuws en ontvang nieuws, inspiratie en tips over vogels. En blijf op de hoogte van beschermingsprojecten en evenementen.
Meld je aan