Herleef de Lente: de vele hoog..
17.07.26 Beleef de Lente zit erop; seizoen 20 is gedaan. Een jubileumseizoen laat je sowieso n..
Door
Marieke van den Heuvel
Marieke van den Heuvel | zaterdag 8 mei 2021 | Vind ik leuk | Bewaar deze blog | 616x | 261x
De oogjes van de twee slechtvalkkuikens zijn inmiddels open. En ze kunnen ook al megascherp zien! Ze zien nu ook vader en moeder slechtvalk en beginnen zich hier ook bewust van te worden. Een belangrijke fase in hun leven. Van hun ouders leren ze namelijk hoe ze een slechtvalk moeten zijn. Dit heet imprinting.
De wereld van de kuikens wordt steeds groter. Open oogjes en de sterker wordende poten en vleugels zorgen ervoor dat ze een stuk actiever zijn. Ze flapperen vaker met hun vleugels en gaan regelmatig op verkenning uit in het nest. Er is zoveel te ontdekken! Maar het blijft ook wel fijn om lekker warm onder vaders of moeders vleugels te bivakkeren. Ook al wordt die ruimte wel steeds krapper met die groeiende lijfjes!
Mooi om te zien is dat de twee slechtvalkkuikens het goed met elkaar kunnen vinden. Dit in tegenstelling tot bij andere roofvogels. Ze kruipen vaak niet alleen gezellig tegen elkaar aan om warm te blijven, maar verzorgen ook elkaars veertjes. De ander is ook zeer interessant om te bekijken. En een knuffel is ook heel fijn. Dit doen ze door te snavelen met elkaar. Het is een bijzondere band die ze hebben!
De slechtvalkkuikens zullen hun wereld de komende weken nog meer vergroten. We kunnen het allemaal mee beleven!
17.07.26 Beleef de Lente zit erop; seizoen 20 is gedaan. Een jubileumseizoen laat je sowieso n..
16.07.26 Wat een feest om de lepelaars in 2026 weer bij de Beleef de Lente-selectie te hebben...
16.07.26 De gebeurtenissen in de lepelaarskolonie inspireerden Srensen, een trouwe volger van ..
Meld je aan voor Vogelnieuws en ontvang nieuws, inspiratie en tips over vogels. En blijf op de hoogte van beschermingsprojecten en evenementen.
Meld je aan