De suikerspinnenclub
09.06.23 Donsexplosie, watten-anarchie, witte saboteurs en eerder deze week kwam ook de suiker..
Door
Marieke van den Heuvel
Marieke van den Heuvel | woensdag 30 maart 2022 | Vind ik leuk | Bewaar deze blog | 220x
Ook dit derde ei is keurig na een gemiddelde van 53 uur ter wereld gekomen. Net als het vorige ei. Ze houden zich mooi aan hun legschema. Ondanks dat er toch een behoorlijke verstoring was tijdens het leggen. Dit keer niet van een vreemde vrouw met oranje ring. Er is weer een andere vreemde slechtvalk kort gezien vandaag. En er waren mensen in de buurt van de kast waardoor vrouw NS een aantal keren uit de nestkast is gevlogen. BDL heeft al contact hierover opgenomen met de locatie. De rust is al weer wedergekeerd en vrouw ligt nu op haar eieren.
Ook man BVE is het derde ei al komen bewonderen. Al chuppend lieten ze aan elkaar weten dat ze een ei rijker zijn. Vrouw moest wel even bijkomen van de bevalling, maar na twee uur ging ze even van de eieren af om het ei aan man te tonen. Nadat man BVE het ei had bewonderd, vloog hij weer weg. Dit was ook het moment (17.10 uur ) waarop wij konden zien dat er drie eieren in het nest liggen.
Dat weten we eigenlijk pas achteraf. Het werkelijke broeden start na het leggen van het een na laatste ei. Zo zorgen de slechtvalken ervoor dat de ontwikkeling van ieder ei op het zelfde moment begint. Omdat we niet weten of er nog een vierde ei gaat komen, weten we dus pas over een paar dagen of het slechtvalkenpaar is gestart met broeden.
Maar voor nu genieten we nog even van de komst van het derde ei!
09.06.23 Donsexplosie, watten-anarchie, witte saboteurs en eerder deze week kwam ook de suiker..
08.06.23 Jonge vogels staan bloot aan allerlei gevaren, waarvan de belangrijkste wel is om opg..
08.06.23 Het gebeurt niet vaak dat we een ingezonden brief ontvangen. Eigenlijk alleen als er ..