De spanning stijgt!
27.03.25 Nog even en dan is het gedaan met de rust in deze kast. Overdag kijken we nu nog naar..
Door
Joy de Vos
Joy de Vos | woensdag 1 april 2020 | Vind ik leuk | Bewaar deze blog | 998x
Tot op heden zien we 2 eieren liggen. In totaal kan het vrouwtje wel zo’n 4 – 6 eieren leggen, soms zelfs 7! Wat opvalt, is dat er nog niet echt gebroed wordt. Torenvalken beginnen namelijk pas echt met broeden als het op één na laatste of laatste ei is gelegd. Door pas met broeden te beginnen als bijna alle eieren er zijn, kruipen de jonge valken straks bijna tegelijk uit het ei. De eieren die er nu al liggen, worden in elk geval wel af en toe warm gehouden.
De torenvalk bouwt zelf geen nest. Ze broeden bijvoorbeeld in oude kraaiennesten, in nissen in gebouwen, maar ook in speciale torenvalkkasten zoals ons Beleef de Lente koppel. De broedtijd is van april – juli, dus ons koppel was er aardig vroeg bij dit jaar. De broedduur duurt zo’n 27 – 31 dagen. Vaak broedt het vrouwtje alleen, maar heel af en toe helpt het mannetje ook mee door op de eieren te gaan zitten. De jongen vliegen na zo’n 27 – 35 dagen uit, maar worden vaak nog wekenlang door papa en mama gevoerd.
Nu is het wachten op de volgende eieren! Gemiddeld wordt er zo om de 48 uur een nieuw ei gelegd. Hoeveel eieren zal het vrouwtje uiteindelijk gaan leggen? En zal het broeden van de eieren succesvol verlopen? We gaan het zien!
27.03.25 Nog even en dan is het gedaan met de rust in deze kast. Overdag kijken we nu nog naar..
27.03.25 Op de Morteltoren hebben we man BUS veel prooien aan vrouw 4NL zien overdragen. Veel ..
27.03.25 Terwijl we nu een tijdje naar broedende zeearenden zitten te kijken, is daar natuurli..