Ringen op poten zetten
22.04.26 De kuikens groeien gestaag door. Omdat ze zich goed ontwikkelen, zijn inmiddels de pl..
Door
Jennifer van Beurden
Jennifer van Beurden | donderdag 23 april 2026 | Vind ik leuk | Bewaar deze blog | 8x | 128x
De cameraman van Beleef de Lente heeft een extra camera opgehangen bij de koolmezenkast, waardoor we nu van bovenaf met ons koolmezenkoppel mee kunnen kijken. In Full HD maar liefst! Je kunt de veren op de rug van onze koolmezen nu bijna tellen ;). Dinsdag werd de wisseling gemaakt en konden we eindelijk zien of en hoeveel eieren vrouw koolmees gelegd had. Dinsdag leken dat negen eieren te zijn, zoals Peter al schreef. Maar gisteren toch een verrassing: er liggen tien eieren (clip) in het nest. Deze vrouw koolmees is een vogel vol verrassingen!
Inmiddels zit vrouw koolmees te broeden op haar mooie nest vol eieren. Een koolmees broedt een kleine twee weken. In deze periode lijkt er voor ons kijkers weinig te gebeuren, maar deze fase is natuurlijk super belangrijk voor de ontwikkeling van de kuikens. Vrouw koolmees zit lange periodes op het nest. Soms is ze er even op uit, maar als het goed is zullen we haar vooral keurig op het nest zien zitten. Ze zal de eieren warm houden en regelmatig keren en ondertussen rommelen in het nest. Hierdoor kun je de eieren ook steeds op een net andere manier in de nestkom zien liggen. Heerlijk rustgevende beelden om te volgen – als alles goed gaat. Kijk je mee?
22.04.26 De kuikens groeien gestaag door. Omdat ze zich goed ontwikkelen, zijn inmiddels de pl..
22.04.26 Verandering kan soms lastig zijn. Wij als eigenaar moeten wennen aan onze vijverbezoe..
21.04.26 Zoals de titel het al zegt, dat is op dit moment wat er gebeurt. Een serieuze taak vo..
Meld je aan voor Vogelnieuws en ontvang nieuws, inspiratie en tips over vogels. En blijf op de hoogte van beschermingsprojecten en evenementen.
Meld je aan