Riedels!!
04.04.26 Het is druk in de chat. 'Zijn er al kuikens?' en.. 'Hoor ik ze nu?' 'volgens mij hoor..
Door
Bernice Sepers
NIOO-KNAW
Bernice Sepers | donderdag 19 maart 2020 | Vind ik leuk | Bewaar deze blog | 881x | 42x
Gisterenavond heb ik met een aantal collega’s van het NIOO-KNAW circa 150 nestkasten in een gebied nabij Arnhem bezocht. Dit noemen we een avondcontrole, iets waar Peter ook over schrijft in zijn blog op 1 maart. Voordat we begonnen zag één van mijn collega’s twee koolmeesmannen vechten op de parkeerplaats van het NIOO en een vrouwtje zat ernaast te bedelen. Dat was in ieder geval al veelbelovend!
En de bezettingsgraad van de nestkasten in het bos was inderdaad erg goed, er zaten vooral koolmezen in de nestkasten en een paar boomklevers en pimpelmezen. We troffen zelfs een aantal koolmezen aan die op dode soortgenoten zaten… Koolmezen kunnen elkaar doodpikken als zij in dezelfde nestkast willen slapen en broeden, dit geeft dus aan dat er concurrentie is om de nestkasten.
Verder troffen we meer mannetjes dan vrouwtjes aan. Aangezien een koolmeesman zijn nestkast afstaat aan het vrouwtje als het broedseizoen nadert, kan dit een teken zijn dat het broedseizoen nog even op zich laat wachten. Maar… niet iedere koolmees denkt er zo over, want we vonden namelijk nestmateriaal in vier nestkasten! Het waren er niet veel, maar in enkele van die nestkasten was al een dikke laag mos te zien.
Hopelijk zien we ook snel wat nestmateriaal in onze Beleef de Lente nestkast!
04.04.26 Het is druk in de chat. 'Zijn er al kuikens?' en.. 'Hoor ik ze nu?' 'volgens mij hoor..
04.04.26 Al een tijdje zat ik te wachten op nieuws over de Beleef de Lente Koolmees. Niet zoze..
04.04.26 Sprookjes bestaan echt, maar je moet er wel in geloven. Zo eindigt het verhaal in dez..
Meld je aan voor Vogelnieuws en ontvang nieuws, inspiratie en tips over vogels. En blijf op de hoogte van beschermingsprojecten en evenementen.
Meld je aan