Herleef de Lente: de vele hoog..
17.07.26 Beleef de Lente zit erop; seizoen 20 is gedaan. Een jubileumseizoen laat je sowieso n..
Door
Renée
Renée | woensdag 18 april 2018 | Vind ik leuk | Bewaar deze blog | 951x | 336x
Vanmorgen om 11:09 zagen we V (Vrouw Bosuil) een stukje eischaal eten, het eerste teken dat Kuukeen uit het ei is gekropen. Later om 12:30 konden we eindelijk het kuiken een beetje zien. (zie clip ¨kuiken bij bosuil¨)
Kuukeen heeft 701 uur in het ei gezeten. Dat is korter dan afgelopen jaren (zie tabel hierboven). Een verklaring hiervoor kan zijn dat V minder minuten de kast heeft verlaten tijdens de broedtijd dan voorgaande jaren.
Kuukeen heeft zijn ogen nog dicht, dus V voert door kleine stukjes prooi tegen de snavel te tikken. Zolang het kuiken honger heeft zal het zijn snavel opendoen, als hij genoeg heeft blijft de snavel dicht en stopt V met voeren.
V zal bij voldoende aanvoer van eten een voorraad aanleggen. Ze zal de eerste paar dagen zo min mogelijk de kast verlaten, maar over een poosje zal ze mee gaan jagen met M (Man Bosuil).
Nu is het nog even wachten op Biskuuk...
Kijk en geniet!
Renée
17.07.26 Beleef de Lente zit erop; seizoen 20 is gedaan. Een jubileumseizoen laat je sowieso n..
16.07.26 Wat een feest om de lepelaars in 2026 weer bij de Beleef de Lente-selectie te hebben...
16.07.26 De gebeurtenissen in de lepelaarskolonie inspireerden Srensen, een trouwe volger van ..
Meld je aan voor Vogelnieuws en ontvang nieuws, inspiratie en tips over vogels. En blijf op de hoogte van beschermingsprojecten en evenementen.
Meld je aan