Pokon
17.05.25 Het merk Pokon is een bekende naam op het gebied van plantenvoeding. Hebben je plantj..
Sommige gegevens die door deze provider worden verzameld, zijn bedoeld voor personalisatie en het meten van de effectiviteit van advertenties.
Sommige gegevens die door deze provider worden verzameld, zijn bedoeld voor personalisatie en het meten van de effectiviteit van advertenties.
Sommige gegevens die door deze provider worden verzameld, zijn bedoeld voor personalisatie en het meten van de effectiviteit van advertenties.
Door
Sarah Ligthart
Sarah Ligthart | donderdag 7 maart 2024 | Vind ik leuk | Bewaar deze blog | 378x
Vrouw zeearend zat al dagen veel op nest en de verwachtingen liepen hoog op onder de kijkers. Het leek erop dat er elk moment een ei zou komen en afgelopen dinsdag was het moment daar. Goed voorspeld door Ruud 1952, de winnaar van de ei-poll! Zoals mooi te zien is op het filmpje van Jan Dagevos was vrouw zeearend lange tijd rondjes aan het draaien op het nest en veel naar beneden aan het kijken. Na aardig wat minuten zette ze haar vleugels breed op, maakte ze wat geluidjes en werd het ei om 15.28 uur gelegd op 5 maart 2024. De timing van dit ei valt in de lijn der verwachting; iets later dan het eerste ei van vorig jaar (2 maart), maar eerder dan het eerste ei van 2022 (15 maart).
We kijken al een paar dagen hoe vrouw zeearend netjes bij het nest en het ei blijft zitten, in deze clip is goed te zien hoe bewakend ze is. De kans is groot dat er nog een ei komt, want vorig jaar en ook in 2022 heeft ze steeds twee eieren gelegd. Pas na de tweede leg zal ze waarschijnlijk echt gaan broeden, dus we zullen nog even moeten wachten op het kuiken dat uit dit ei zal komen. Tot nu toe staat moeder vooral naast het ei om het warm te houden en zit ze niet heel ‘diep’ op het ei. Dit is om te voorkomen dat de leeftijden van de kuikens straks erg uit elkaar liggen. Als ze tegelijkertijd op de eieren gaat broeden, zullen ze (hopelijk) vlak na elkaar uitkomen. De voorgaande jaren was dit het geval: in 2022 kwamen de twee eieren ongeveer anderhalve dag na elkaar en in 2023 maar een paar uur na elkaar. Dit was ongeveer 5–6 weken na de leg van het eerste ei. We verwachten dus hoogstwaarschijnlijk nog een ei de komende dagen en zouden we dan ergens begin april de kuikens uit het ei zien kruipen?
Laten we vooral niet te hard van stapel lopen en genieten van het mooie ei dat er nu al is!
17.05.25 Het merk Pokon is een bekende naam op het gebied van plantenvoeding. Hebben je plantj..
17.05.25 Onze koolmees kuikens worden groter en groter. Hoe gaat het straks verder?
16.05.25 Al een tijdje regent het niet tot nauwelijks in Nederland. Het neerslagtekort neemt i..
Meld je aan voor Vogelnieuws en ontvang nieuws, inspiratie en tips over vogels. En blijf op de hoogte van beschermingsprojecten en evenementen.
Meld je aan