Opgroeiende pubers
15.05.25 De jonge zeearenden zijn volop in ontwikkeling. De nieuwe veren zijn steeds beter zic..
Sommige gegevens die door deze provider worden verzameld, zijn bedoeld voor personalisatie en het meten van de effectiviteit van advertenties.
Sommige gegevens die door deze provider worden verzameld, zijn bedoeld voor personalisatie en het meten van de effectiviteit van advertenties.
Sommige gegevens die door deze provider worden verzameld, zijn bedoeld voor personalisatie en het meten van de effectiviteit van advertenties.
Door
Linda Persoon
Linda Persoon | vrijdag 11 juni 2021 | Vind ik leuk | Bewaar deze blog | 693x
De jonge torenvalken bestaan uit steeds minder dons en steeds meer veren. Een verenkleed bestaat uit vier soorten veren; donsveren, dekveren, staartpennen en slagpennen. Donsveren bevinden zich het dichtst bij de huid en zorgen voor een goede isolatie van het lichaam. De dekveren bedekken het lichaam en geven de vogel een gestroomlijnde vorm. Om te kunnen sturen en in evenwicht te blijven tijdens het vliegen worden de staartveren gebruikt, ook worden ze gebruikt bij de balts. En de slagpennen in de vleugels zorgen er door hun onderlinge samenhang voor dat een vogel kan vliegen.
Het verenkleed van jonge torenvalken lijkt op die van een volwassen vrouwtje. In de eerste winter zal er rui plaatsvinden maar dan worden de veren alleen gedeeltelijk vervangen. De dekveren zullen dan geruid worden en de staartpennen en slagpennen blijven tot het volgend seizoen. Jonge mannetjes krijgen dan wel al hun grijze kop.
Net als ons haar en onze nagels bestaan de veren van vogels uit het eiwit keratine. Keratine zorgt voor flexibiliteit en stevigheid. In het dagelijkse gebruik worden veren vuil en kunnen beschadigd raken. De meeste veren worden één keer per jaar verwisseld tijdens de rui, daarom zijn vogels erg zuinig op hun veren en besteden ze veel tijd aan het onderhoud. De veren worden dagelijks gladgestreken zodat ze weer netjes aansluiten, ingesmeerd met vet uit de stuitklier en soms lekker opgefrist in een bad . Soms nemen vogels een stofbad, het stof werkt dan als schuurmiddel om de veren en huid te reinigen en verwijdert tevens parasieten.
Een belangrijk proces dus, veren krijgen. Het legt de basis voor een gezond valkenleven. Wie de camera regelmatig in de gaten houdt zal de jongen de komende dagen nog rap zien veranderen. Geniet nog even van dit bijzondere proces!
15.05.25 De jonge zeearenden zijn volop in ontwikkeling. De nieuwe veren zijn steeds beter zic..
15.05.25 Nu alle kuikens uit het ei zijn, breekt de zorg voor de kuikens aan. Met de voedselvo..
15.05.25 We zien nog steeds met regelmaat tapuiten in de holtes die voor ze in de duinen van T..
Meld je aan voor Vogelnieuws en ontvang nieuws, inspiratie en tips over vogels. En blijf op de hoogte van beschermingsprojecten en evenementen.
Meld je aan