De clan der fans
24.05.25 Van heinde en verre komen de mensen het kuiken bewonderen. Voor de mensen die er voo..
Door
Erik Petersen
Erik Petersen | zondag 20 april 2025 | Vind ik leuk | Bewaar deze blog | 67x
Mag ik het zeggen? Ja hoor, het was eigenlijk een oersaaie week. We zitten in de laatste fase van het broeden. JOS en M wisselen elkaar keurig af. M verdient dit keer een eervolle vermelding: hij is een echte broeder en laat zich niet zomaar wegjagen, Maar ook andersom. JOS vindt het broeden ook geweldig en dus staat M ook wel eens in de broedwachtrij. Het is een gaaf gezicht en heeft iets grappigs.
Over wegjagen gesproken...
Een jonge slechtvalk (een juveniel — weet je nog?) dacht deze week dat hij uitgenodigd was voor een baby... ehm... kuukshower. Blijkbaar is dat bij de tweevoeters die ruim 80 meter lager wonen een hippe, trendy bijeenkomst voor zwangere vrouwen. Ze worden daar in het zonnetje gezet met cadeautjes en bergen aandacht.
Maar JOS had daar duidelijk géén boodschap aan. In Ede werkt dat anders: ophoepelen maar, hier valt voorlopig nog niks te vieren!
En dat was het zo wel een beetje deze week...... De stilte voor de kuukstorm zullen we maar zeggen. Je kunt nog een gokje wagen in de hatch-poll, maar wees er wel snel bij, want die sluit op korte termijn.
Geen samenvatting zonder een vers nestje weetjes. Vandaag neem ik je mee in de wereld van het ei en de kuuk.
Bijzondere weetjes:
Alles gaat in sneltreinvaart, en ik hoop volgende week uitgebreid te kunnen vertellen over kuikens, prooien, M die wil voeren maar niet mag van JOS, en nog veel meer kolderieke taferelen. Maar eerst: afwachten. Want zoals ze zeggen: het vervullen van de wens betekent het einde van het verlangen — en dat verlangen is bij de Slechtvalkliefhebbers van BDL de afgelopen jaren behoorlijk op de proef gesteld.
En dan nog even over De Mortel: het nieuws is... dat er geen nieuws is. Nog steeds prachtige beelden, en 4NL en BUS doen hun best, maar een ei komt er dit jaar niet meer. Daar moeten we ons bij neerleggen.
Carpe diem. Geniet ervan, en laten we hopen op verdere voorspoed. Tot volgende week!
24.05.25 Van heinde en verre komen de mensen het kuiken bewonderen. Voor de mensen die er voo..
23.05.25 Nieuw? Nee. Of toch wel? Exclusief, tja, dat is maar hoe je het bekijkt. Dit jaar bij..
23.05.25 Nu de activiteit in de holen wat is afgenomen zijn we overgeschakeld naar plan B. De ..
Meld je aan voor Vogelnieuws en ontvang nieuws, inspiratie en tips over vogels. En blijf op de hoogte van beschermingsprojecten en evenementen.
Meld je aan