Veren maken de vogel
29.06.26 Heeft een dier veren, dan is het een vogel. Zo eenvoudig kan het zijn.
Door
Sharon Lexmond
Sharon Lexmond | vrijdag 8 maart 2019 | Vind ik leuk | Bewaar deze blog | 1244x | 209x
Zoals we op het prachtige filmpje al zagen is pa al flink contact aan het maken met het kuiken. Vanaf ongeveer 3 dagen vóór uitkomen is het kuiken door de luchtkamer gebroken. Hij kan dan ook al hoorbare geluidjes maken en zo dus ook communiceren met pa en ma. Men dacht zelfs vandaag al wat riedeltjes te horen! Na dubbelcheck bleek dit echter nog niet zo te zijn. Zoals in het blog van Renée al te lezen was, weten we niet zeker welk ei over was en dus ook niet wanneer het kuiken zal uitkomen. Maar...... het zal niet lang meer duren!!!
Uit een ei kruipen is keihard werken! Het kan soms wel 2 dagen duren vanaf het moment van het aanpikken van de eierschaal in het geval van uilen. Op het snaveltje van het kuiken zit een eitandje. Hiermee maakt het kuiken als eerst de weg naar de luchtkamer vrij en zal daarna de eerste ster in de schaal tikken. Vervolgens is hij uren lang bezig met tikken. De bedoeling is dat hij een heel rondje rond tikt. Door deze draaiende beweging in het ei, knelt hij ook direct alle minuscule bloedvaatjes naar de vliezen toe af. (Dit is trouwens ook gelijk de reden dat je een kuiken niet moet helpen uitkomen omdat de bloedvaatjes vaak dus nog intact zijn en het kuiken hoogstwaarschijnlijk zal verbloeden maar dat terzijde) Vervolgens zal het kuiken zich met de pootjes afzetten en zo de 2 delen van het ei uit elkaar duwen! In deze paar dagen zal ook het restant eidooier terugtrekken in de buik van het kuiken. Hij heeft dan ook gelijk wat reservevoeding om de eerste dag op te teren. In deze dooier zitten ook veel belangrijke afweerstoffen om zijn immuunsysteem op orde te krijgen. Het plekje waar de dooier in de buik getrokken is, is dan ook direct het naveltje.
Kuuk, doe je best! Je hebt nu al vele fans die in spanning afwachten tot we jou mogen bewonderen!
29.06.26 Heeft een dier veren, dan is het een vogel. Zo eenvoudig kan het zijn.
28.06.26 We zijn amper 3 dagen live. En wat krijgen we te horen? Er zouden al kuikens gespot z..
28.06.26 Het jong in nestkast 9 zit in de groeispurt. In nestkast 2 is de ontwikkeling van het..
Meld je aan voor Vogelnieuws en ontvang nieuws, inspiratie en tips over vogels. En blijf op de hoogte van beschermingsprojecten en evenementen.
Meld je aan