Navigatie overslaan
Alle activiteiten

Op stap met de familie in het Zoetermeerse Buytenpark

Wat is er leuker dan een wandeling in de natuur met je partner, zoon(s) en/of dochter(s)? 

Niets toch? En zeker niet als je dat doet met de Vogel- en NatuurVereniging Zoetermeer, in het Buytenpark. 

Het Buytenpark, de naam zegt het al, is een buitenbeentje binnen de parken in Zoetermeer. Het ligt ten noordwesten van Zoetermeer en het is aangelegd op puin afkomstig van de stadsvernieuwing in Den Haag. Na de voltooiing nam behalve de recreant, ook de natuur het in bezit. Het park bestaat uit twee gedeeltes. Een 'ouder', laaggelegen, traditioneel park met aangrenzend een begraafplaats en sportvelden en een 'jonger', heuvelachtig gedeelte. Verder zijn er in het park verschillende grotere waterpartijen te vinden.

Het is hier het hele jaar goed vogels kijken en erg leuk vogels fotograferen. Je hebt kans op heggenmussen, winterkoningen en tapuiten, mezen en lijsters, beflijsters en zangertjes zoals kneu, fitis en tjiftjaf. Maar ook de blauwborst, rietzanger, bosrietzanger, sprinkhaanzanger en koekoek worden hier gezien (of gehoord).

Van de roofvogels heb je kans op havik, sperwer, boomvalk, slechtvalk en bruine kiekendief en daarnaast de buizerd en torenvalk en soms verschillende uilensoorten.

Als compensatie voor het alsmaar uitbreidende Snowworld is in het westelijke deel van het park een zogenaamd gruttolandje aangelegd. Door  actief ingrijpen in de waterstand is een plas-dras gebied ontstaan, dat vooral in het voor- en najaar veel weidevogels aantrekt. Het grootste succes kwam meteen al toen een paartje steltkluten een jong groot bracht en daarnaast waren er meer dan twaalf paar ‘gewone’ kluten die wel 35 jongen kregen. Vorig jaar is hier een mooie kijkwand aangelegd. Hierdoor kunnen liefhebbers wat dichterbij naar de vogels kijken zonder ze te storen.

Ook is hier in de buurt een oeverzwaluwwand te vinden die ieder jaar goed bezocht wordt.

Er is dus genoeg te zien tijdens een mooie interessante familiewandeling.

Het is wel de bedoeling dat er minimaal 1 kind per familie meegaat.

Foto Buytenpark: Marianne Janssen-Lacroix

Aanmelden

Details

Activiteit

Wandelexcursie

Organisatie

Vogel- en NatuurVereniging Zoetermeer (VNVZ)

Onderwerp

weidevogels, zangvogels, steltlopers, roofvogels

Doelgroep

Kinderen/gezinnen

Startpunt

Buytenparklaan 30 Zoetermeer
Verzamelpunt is de ingang van Snowworld. Daar kan ook geparkeerd worden.

Duur

2 uur

Bijzonderheden

Graag een melding naar contact@vnvz.nl als u niet beschikt over een verrekijker. Telescoop aanwezig.

Toegankelijk met rolstoel

Nee
Sommige paden zijn moeilijk toegankelijk voor deelnemers in een rolstoel of scootmobiel

Kosten

Nee

Aanmelden
Uw gegevens
Titel
Controleer svp goed of uw e-mailadres correct is. U krijgt alle benodigde informatie over uw activiteit per e-mail. U kunt uw e-mailadres niet achteraf corrigeren. Wilt u meedoen maar woont u in het buitenland? Stuur svp een e-mail aan info@vogelbescherming.nl.
Privacy Waarborg
Kijk hier hoe Vogelbescherming omgaat met je persoonlijke gegevens.