Vraag jij je wel eens af welke vogels je ziet en hoort als je door de natuur loopt? Of zie je eigenlijk nooit vogels tijdens een wandeling? Ga zaterdagochtend 9 mei dan met gidsen Diane en Kees op pad in de Westbroekse Zodden en leer meer over de vogels die in dit bijzondere landschap voorkomen.
Er is een stukje bos en verder veel weidsheid met grasland en riet. Daarom kunnen de vogels die we tegenkomen heel divers zijn. Bijvoorbeeld de look-a-likes tjiftjaf en fitis of de witte kwikstaart, rietgors, scholekster, visdief en verschillende soorten reigers. Soms zie je in de verte ook een blauwborst of zwarte stern of hoor je het aparte geluid van de roerdomp.
De wandeling start om half 9 en duurt ongeveer 2 uur. Onderweg vertellen de gidsen je meer over hoe je vogels ziet en herkent. Ook komen er diverse leuke weetjes voorbij.
Foto visdief - Diane Dirksen-Klarenbeek
Wandelexcursie
IVN De Bilt
Vogelen voor beginners
Alle leeftijden
Bert Bos pad Westbroek
(Utrecht)
Parkeerplaats Bert Bospad, nabij Kerkdijk 78 in Westbroek
2 uur
Heb je een verrekijker of kun je er eentje lenen? Neem deze dan vooral mee want door de weidsheid van het gebied zie je dan echt meer! Wij hebben er helaas geen te leen voor je. De excursie is geschikt voor zowel volwassenen als kinderen, mits je nog weinig van vogels (herkennen) weet. Houd er verder rekening mee dat we meer vogels zien en horen als we zelf stil zijn en rustig lopen.
Nee
Helaas is het terrein slecht toegankelijk voor rolstoelen.
Nee