Beestjes, voedselketen, biodiv..
13.06.25 Zo’n vijver trekt veel meer aan dan alleen vogels. Het is bij uitstek de webcam met d..
Door
Roos Tol
Roos Tol | zondag 4 mei 2025 | Vind ik leuk | Bewaar deze blog | 74x
Denk niet wit. Denk niet zwart. Denk niet zwart-wit. Maar in de metallic kleuren van je hart!
De ekster. Pica pica.
Nu ook bij de vijver!
Rovers en dieven van het type “ik eet alles”. Niet alleen insecten en slakken, larven, wormen en eieren, schattige jonge babyvogeltjes, maar ook alle zooi die mensen overal laten slingeren. En natuurlijk het voer wat wij aanbieden, zoals vetbollen.
Bij mensen bestaat een eetstoornis genaamd “Pica”; dan eten die zand en stenen en ander niet-eetbaar voedsel.
Op het eerste gezicht lijkt het een zwart-wit vogel. Bij nader beschouwing blijkt zijn verenpracht op bescheiden wijze alle kleuren van de regenboog te vertonen. Blauwgroen-metallic.
Onweerstaanbaar voor dames-eksters, zeker ook vanwege hun adembenemende zang – uh, gekrijs.
De ekster hupt niet maar waggelt.
Grote vijanden van de ekster zijn zwarte kraaien en… de mens.
Merken ouderparen gevaar voor hun eieren ? Dan nemen zij de wijk – mét hun eieren!
Ik lees op de website van Vogelbescherming dat de reputatie van glimmend-metaal-dieven een beetje klopt. Deze nieuwsgierige vogels nemen van alles mee voor nader onderzoek.
Als ze nog een béétje aan hun zangkunsten werken, dan weet ik zeker dat de ekster alom geliefd zal worden.
En u geeft uw Fikkie of Poekie toch ook vlees? Die hoeven er niet eens voor te jagen.
13.06.25 Zo’n vijver trekt veel meer aan dan alleen vogels. Het is bij uitstek de webcam met d..
13.06.25 De boerenzwaluw. Een ongelofelijk mooi en sterk vogeltje, voor velen wel bekend. Elk ..
13.06.25 Sommige steenuilen leven maar kort. In deze tijd van het jaar ontvangen we steevast d..
Meld je aan voor Vogelnieuws en ontvang nieuws, inspiratie en tips over vogels. En blijf op de hoogte van beschermingsprojecten en evenementen.
Meld je aan