- Home
- > Vogels kijken
- > Webcams
- > Beleef de lente
Beleef de Lente 2011
Op dit moment zijn alle camera’s dicht, maar vanaf 1 maart 2012 tot 1 juli 2012 kun je het weer meebeleven: van het eerste ei tot het laatste uitgevlogen jong. Tot maart kun je nog genieten van de honderden filmpjes met de hoogtepunten van seizoen 2011. En vergeet niet je favoriete vogel te adopteren, dan help je Vogelbescherming en krijg je bovendien een schitterende fotokaart kado!
Beleef de Lente
Nieuwe webcamsoort: de purperreiger
De purperreiger is het slanke, knappe neefje van de blauwe reiger. Hij is kleiner, met een slankere kop en snavel en is aanmerkelijk donkerder en bonter gekleurd dan de blauwe reiger. Hij heeft een prachtige oranjebruine hals met zwarte strepen en lange sierveren op de kop. Ook in vlucht is hij een stuk slanker dan de blauwe reiger, met opvallend grote voeten. Purperreigers zijn schaars, maar zeker niet zeldzaam.
Het zijn trekvogels die voornamelijk in West-Afrika overwinteren, in de kuststrook van Senegal tot Ghana. Ze komen in Nederland aan vanaf eind maart, vooral april. Ze vertrekken weer in augustus-september.
